Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Czesław Mozil

Czesław Śpiewa i rusza w trasę

czeslaw_spiewa_2013_fot_katarzyna_paletko
Premierowe piosenki z nadchodzącej płyty oraz stare utwory w nowych aranżacjach będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej grupy Czesław Śpiewa, która rozpocznie się 27. lutego występem w Białymstoku. Zespół odwiedzi 10 miast w całym kraju.

V Festiwal Puls Literatury w Łodzi

v_festiwal_puls_literatury_plakat
Pisarze z Polski, Niemiec, Czech, Słowenii i Białorusi (m.in. Andrzej Bart, Julia Fiedorczuk, Jacek Podsiadło, Jaroslav Rudiš, Andrzej Sapkowski, Marcin Świetlicki i Bohdan Zadura) wezmą udział w V Festiwalu Puls Literatury. Otwarcie zaplanowano na 4. grudnia w Śródmiejskim Forum Kultury - Domu Literatury w Łodzi. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem RAZEM CZY OSOBNO.

Lao Czesław Tour - edycja druga

lao_czeslaw_tour_plakat
Lao Che i Czesław Śpiewa ponownie zagrają razem na scenie. Druga edycja Lao Czesław Tour rozpocznie się 12. października koncertem w gdanskim Parlamencie. Kolejne występy zaplanowano w Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Katowicach i Wrocławiu.

Czesław Śpiewa ruszył w Pop Tour

pop_okladka_cd
Duży skład formacji Czesław Śpiewa ruszył w trasę po Polsce. Najbliższy występ odbędzie się 11. października w krakowskim Loch Ness. W ramach koncertów promujących płytę POP muzycy wystąpią w pierwszej dekadzie listopada także w Edynburgu i Londynie.

The 69 Eyes na I Open Mind Festival w Szczytnie

69_eyes_gal1
Jeden z najważniejszych przedstawicieli sceny gotyckiej - formacja The 69 Eyes - wystąpi na I edycji Open Mind Festival. Impreza odbędzie się w Szczytnie i potrwa od 12. do 14. sierpnia.
Na festiwalu wystąpią także m.in. The Cult, Epica, Behemoth, Ill Nino, Nosfell, Czesław Śpiewa, Strachy na Lachy i Acid Drinkers.

Czesław Śpiewa Pop w Stodole

pop_okladka_cd
Koncert formacji Czesław Śpiewa promujący najnowszy album czesława Mozila Pop odbędzie się 28. kwietnia w warszawskim klubie Stodoła, dwa tygodnie po premierze krążka.

Nowy teledysk Czesława Mozila

pop_okladka_cd
Mozil uderza w ciężkie nuty. Nowy teledysk projektu Czesław Śpiewa W sam raz to miniaturowy horror. - Chcę pokazać Polskę, jakiej doświadczyłem koncertując w małych miastach - opowiada Czesław. Piosenka pojawi się na nowej płycie artysty zatytułowanej Pop. Premiera - 12. kwietnia, w dniu urodzin Czesława.

Kulka, Berry i Karen na Francophonic Festival 2010

gaba_kulka_foto
Trzy niezwykłe mademoiselles - Gaba Kulka (Polska), Berry (Francja) i Mademoiselle Karen (Dania) - wystąpią 20. marca w warszawskim Klubie Stodoła w ramach Francophonic Festival 2010.

Nowa płyta Czesława w kwietniu

pop_okladka_cd
Nowa płyta studyjna formacji Czesław Śpiewa ukaże się 12. kwietnia. Najnowszy album muzyka zaliczanego do grona twórców alternatywnych będzie nosił tytuł POP. "POP to nie akordeon. POP to dźwięki orkiestry i historie o Polsce" - zapowiada wytwórnia Mystic Production. 

Attention! Jest płyta Mademoiselle Karen!

attention_okladka_cd
Attention - taki tytuł nosi pierwszy solowy album Mademoiselle Karen, duńskiej saksofonistki, wokalistki i kompozytorki znanej fanom Mozila z koncertów z jego składem Czesław Śpiewa. Na krążku znalazły się stylowe francuskie piosenki ubrane w formułę jazzu, kabaretu, muzyki filmowej, eleganckiego pop, a nawet hip hopu.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość