Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Czesław Śpiewa

Czesław Śpiewa i rusza w trasę

czeslaw_spiewa_2013_fot_katarzyna_paletko
Premierowe piosenki z nadchodzącej płyty oraz stare utwory w nowych aranżacjach będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej grupy Czesław Śpiewa, która rozpocznie się 27. lutego występem w Białymstoku. Zespół odwiedzi 10 miast w całym kraju.

Lao Czesław Tour - edycja druga

lao_czeslaw_tour_plakat
Lao Che i Czesław Śpiewa ponownie zagrają razem na scenie. Druga edycja Lao Czesław Tour rozpocznie się 12. października koncertem w gdanskim Parlamencie. Kolejne występy zaplanowano w Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Katowicach i Wrocławiu.

Czesław Śpiewa ruszył w Pop Tour

pop_okladka_cd
Duży skład formacji Czesław Śpiewa ruszył w trasę po Polsce. Najbliższy występ odbędzie się 11. października w krakowskim Loch Ness. W ramach koncertów promujących płytę POP muzycy wystąpią w pierwszej dekadzie listopada także w Edynburgu i Londynie.

Czesław Śpiewa Pop w Stodole

pop_okladka_cd
Koncert formacji Czesław Śpiewa promujący najnowszy album czesława Mozila Pop odbędzie się 28. kwietnia w warszawskim klubie Stodoła, dwa tygodnie po premierze krążka.

Nowy teledysk Czesława Mozila

pop_okladka_cd
Mozil uderza w ciężkie nuty. Nowy teledysk projektu Czesław Śpiewa W sam raz to miniaturowy horror. - Chcę pokazać Polskę, jakiej doświadczyłem koncertując w małych miastach - opowiada Czesław. Piosenka pojawi się na nowej płycie artysty zatytułowanej Pop. Premiera - 12. kwietnia, w dniu urodzin Czesława.

Nowa płyta Czesława w kwietniu

pop_okladka_cd
Nowa płyta studyjna formacji Czesław Śpiewa ukaże się 12. kwietnia. Najnowszy album muzyka zaliczanego do grona twórców alternatywnych będzie nosił tytuł POP. "POP to nie akordeon. POP to dźwięki orkiestry i historie o Polsce" - zapowiada wytwórnia Mystic Production. 

31. Przegląd Piosenki Aktorskiej

31_ppa_logo
The Magnets, Babylon Circus, Brendan Perry, Pustki - to tylko część wykonawców, którzy wystąpią na  31. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Festiwal rozpocznie się 20. marca koncertem Amandy Palmer. Zakończy go 28. marca Koncert Galowy w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.

Attention! Jest płyta Mademoiselle Karen!

attention_okladka_cd
Attention - taki tytuł nosi pierwszy solowy album Mademoiselle Karen, duńskiej saksofonistki, wokalistki i kompozytorki znanej fanom Mozila z koncertów z jego składem Czesław Śpiewa. Na krążku znalazły się stylowe francuskie piosenki ubrane w formułę jazzu, kabaretu, muzyki filmowej, eleganckiego pop, a nawet hip hopu.

Trójka Tour: Karen zamiast Gaby

kulka_czeslaw_dick4dick_foto
Po kilkudniowej niedyspozycji choroba Gaby Kulki pogłębiła się na tyle, że lekarz zabronił artystce dalszych występów. Jak poinformował, koncert w obecnym stanie groziłby jej poważnymi komplikacjami. W tej sytuacji dwa ostatnie koncerty trasy Trójka Tour odbędą się bez udziału Gaby Kulki. 

Hat, Rabbit złotą płytą

hat_rabbit_okladka
Najnowszy album Gaby Kulki Hat, Rabbit osiągnął status Złotej Płyty. Od dnia premiery Gaba intensywnie pracowała nad promocją trzeciego krążka, zagrała wiele koncertów, pojawiła się również na festiwalach Opener, Sopot, Off i zdobyła Mateusza Trójki w kategorii "Wydarzenie Roku 2009".
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość