Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

20. września

20. września

1934 - urodziła się Sophia Loren, włoska aktorka filmowa;

1963 - w Auckland w Nowej Zelandii przeprowadzono po raz pierwszy w świecie transfuzję krwi u płodu ludzkiego;

1991 - w Gdańsku utworzono Związek Miast Bałtyckich.

Więcej w kalendarium »

dieta

Spożywanie ryb a rak jelita grubego

ryba_w_sosie_cytrynowym_foto
Dieta bogata w ryby może chronić przed rakiem jelita grubego, który jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów na nowotwory złośliwe - wynika z analizy 41 badań, której wyniki ukazały się w "American Journal of Medicine".

Im większa różnorodność na talerzu, tym więcej jemy

wedliny_foto
Naukowcy przekonują, że aby uniknąć nadmiernego objadania się, powinniśmy mieszać składniki potraw zamiast serwować je osobno - informuje pismo "Eating Behaviors". 

Przejadanie się postarza mózg

wedliny_foto
Przejadanie się przyspiesza starzenie się mózgu, natomiast ograniczenie jedzenia aktywuje cząsteczkę, która może pomóc zachować jego młodość - wynika z badań, które publikuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences". 

Co jedli praludzie?

Najnowsze technologie pozwalają na poznanie diety hominidów sprzed milionów lat - informują naukowcy na łamach magazynu "Science". 

Ziemniaki obniżają ciśnienie krwi

zapiekanka_ziemniaczana_po_zbojnicku_foto
Mit na temat tuczącego wpływu ziemniaków obalają najnowsze badania naukowców z USA. Zjadanie kilku z nich dziennie, przyrządzonych bez tłuszczu, obniża ciśnienie krwi niemal tak dobrze jak niektóre leki na nadciśnienie bez wpływu na masę ciała. Informację na ten temat zamieszcza serwis internetowy EurekAletrt. 

Dieta św. Patryka bliska dzisiejszym zaleceniom

Św. Patryk, patron Irlandii, najprawdopodobniej jadał tak, jak zalecają dzisiejsi dietetycy. Jego menu składało się z kosztownych obecnie organicznych produktów zbożowych, ryb i wodorostów - uważa historyk odżywiania, która badała dietę z V wieku.

Lunch przed komputerem jest bardziej obfity

ciasto_z_kawa_foto
Wiele osób spożywa swój lunch wbijając wzrok w ekran komputera. Zwyczaj ten może jednak sprawiać, że nie zauważymy, gdy nasz apetyt zostanie zaspokojony i już wkrótce będziemy chcieli sięgnąć po kolejne przekąski - wynika z brytyjskich badań.

Dieta matki wpływa na dietę dziecka

dziecko_je_foto
Sposób odżywiania się matki ma największy wpływ na zwyczaje żywieniowe dzieci - uważają naukowcy z USA.

Neandertalczycy woleli lżejszą dietę

Neandertalczycy, wymarli krewniacy człowieka, żywili się nie tylko mięsem, również gotowali i jedli warzywa - informują naukowcy na łamach tygodnika "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Dieta wegetariańska najlepsza dla nerek

warzywa1_foto
Jedzenie warzyw zamiast mięsa może pomóc pacjentom ze schorzeniami nerek. Dzięki wprowadzeniu do menu diety wegetariańskiej, organizm usuwa zbędny, toksyczny fosfor - informują naukowcy z Indiana University School of Medicine i Roudebush Veterans Affairs Medical Center.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość