Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

Disney

Rysownik Kaczora Donalda w Polsce

don_rosa_wiki
Amerykański rysownik i scenarzysta Don Rosa będzie jednym z gości Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Legendarny mistrz komiksów z Kaczogrodu, wielbiciel Sknerusa McKwacza i autor jego komiksowej biografii spotka się z czytelnikami 5. października w Atlas Arenie.

Piosenki z Fineasza i Ferba na CD

fineasz_i_ferb_okladka_cd
Ścieżka dźwiękowa do disneyowskiego serialu Fineasz i Ferb ukaże się 6. września na CD. Muzyka z tych kreskówek to szalony mix najróżniejszych gatunków muzycznych z tekstami tak zakręconymi jak wynalazki Fineasza.

Avril Lavigne w Krainie Czarów

avril_lavigne_alice
Kanadyjska wokalistka Avril Lavigne co prawda nie zagrała w najnowszym filmie Tima Burtona, ale nagrała piosenkę Alice, która promuje ścieżkę dźwiękową Alicji w Krainie Czarów. Najnowsza ekranizacja powieści Carrolla trafi do polskich kin 5. marca. Premierę składanki Almost Alice zaplanowano na 1. marca.

Swingujący aligator Gąsowski w Księżniczce i żabie

ksiezniczka_i_zaba_fotos1
Karolina Trębacz debiutująca w dubbingu jako Księżniczka, Piotr Gąsowski jako aligator Louis (skojarzenia swingowe mile widziane) - to część polskiej obsady dubbingu najnowszego filmu ze stajni Disneya Księżniczka i żaba. Animacja trafi na ekrany polskich kin 15. stycznia.

Pixarowski Nowy Orlean po polsku

ksiezniczka_i_zaba_okladka_cd
Karolina Trębacz i Grzegorz Markowski, Robert Rozmus oraz Beata Bednarz i Stanisława Celińska z chórem gospel w nowoorleańskich klimatach śpiewają na polskiej wersji ścieżki dźwiękowej najnowszej animacji Pixara Księżniczka i żaba. Soundtrack ukaże się 11. stycznia - cztery dni przed premierą filmu w polskich kinach.

Odlotowe otwarcie festiwalu w Cannes

odlot_fotos
Odlot, najnowsza produkcja disneyowskiego Pixara, otworzy 62. festiwal filmowy w Cannes. Po raz pierwszy w historii tej prestiżowej imprezy w trakcie ceremonii otwarcia zostanie zaprezentowana animacja 3D. Będzie to jednocześnie światowa premiera filmu zrealizowanego przez twórców Toy Story i Gdzie jest Nemo.

Góra Czarownic w maju w polskich kinach

gora_czarownic_fotos
Góra Czarownic, najnowsza produkcja ze studia Disneya, zadebiutuje na ekranach polskich kin 1. maja. Film nawiązuje do Ucieczki na Górę Czarownic, klasycznej historii tej samej wytwórni.

Miley Cyrus czyli Hannah Montana

Hannah_Montana_Miley_Cyrus
Miley urodziła się jako Destiny Hope Cyrus 23. listopada 1992 roku we Franklin, w stanie Tennessee. Jest córką piosenkarza country i aktora Billy’ego Raya Cyrusa. Wychowała się na farmie w okolicach Nashville. Jej matką chrzestną jest gwiazda muzyki country Dolly Parton.

Cèsar Ferioli - disneyowski rysownik

cesar_ferioli_foto
Cèsar Ferioli urodził się w 1959 roku w Barcelonie (Hiszpania). Gdy miał 4 latka po raz pierwszy zetknął się z komiksem o Kaczorze Donaldzie. Od tamtej pory stał się zagorzałym fanem Carla Barksa - autora disneyowskich komiksów z "kaczymi" bohaterami.

Historia tygodnika KACZOR DONALD i innych komiksów z KACZOGRODU

kaczor_donald_15lat_logo
"Kaczor Donald" to jedyny tygodnik dziecięcy w Polsce. Pismo kierowane jest do czytelników w wieku 7-12 lat, ze wskazaniem na chłopców. Cotygodniowa dawka kilkudziesięciu kipiących humorem stron komiksu o przygodach Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego, wzbogacona o łamigłówki, konkursy i inteligentne zabawy słowne ukazuje się nieprzerwanie na polskim rynku od 15. lat.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość