Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

DKF

Miasto Movie w Lublinie

lisbon_story_fotos
Miasto Movie - nowy cykl pokazów filmowych w Warsztatach Kultury w Lublinie - wystartuje 3. października pokazem Lisbon Story Wima Wendersa. W październiku zaplanowano pokazy jeszcze trzech innych filmów: Hawana, miasto utracone, Mapa dźwięków Tokio oraz Noc na Ziemi.

Uciekinier - pokaz filmu o uciekinierze z Auschwitz

Film Uciekinier przedstawiający skomplikowane losy Kazimierza Piechowskiego, jedynego żyjącego uciekiniera najsłynniejszej i najbardziej brawurowej ucieczki z obozu koncentracyjnego Auschwitz, będzie można obejrzeć 8. listopada w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie.

Muzyczna partyzantka w Staromiejskim Domu Kultury

muzyczna_partyzantka_kadr_z_filmu
Film dokumentalny Muzyczna partyzantka o młodych Białorusinach z zespołów rockowych, którzy koncertując walczą z reżimem Łukaszenki, będzie można obejrzeć 8. marca w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Pokaz odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmów Nieobecnych.

Przeminęło z wiatrem w Kinie Forum

przeminelo_z_wiatrem_plakat
Pokaz filmu Przeminęło z wiatrem odbędzie się 16. grudnia w Kinie Forum w Białymstoku w ramach cyklu Kino edukacyjne - klasyka światowego kina. Widzowie będą mieli okazję obejrzenia odrestaurowanej wersji kinowej epopei. Seans poprzedzi wykład filmoznawcy.

Erotikon filmowy w gdańskim DKF-ie

eroticon_plakat
Erotikon filmowy to nowa propozycja Dyskusyjnego Klubu Filmowego Miłość Blondynki w Gdańsku. Na cztery czwartki od 5. listopada zaplanowano projekcje niepozbawionych pikanterii obrazów kinowych, w których przewodnim motywem jest ars amandi.

15 filmów na 15-lecie Miłości Blondynki

15_lat_milosci_blondynki
Czterodniowy przekładaniec filmowy złożony z 15. najciekawszych i kultowych obrazów kinowych ostatnich piętnastu lat odbędzie się w trzeciej dekadzie października w Gdańsku z okazji 15-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG Miłość Blondynki.

Stracony weekend Wildera w Rotundzie

Wykład ilustrowany Ulubione sceny filmowe oraz pokaz filmu Billy Wildera Stracony weekend odbędą się 8. czerwca w ramach DKF-u w krakowskiej Rotundzie. Prelekcję ilustrowaną obrazami filmowymi wygłosi dr Bogusław Zmudziński. Po wykładzie pokaz filmu Wildera.

Ostatni dzwonek z prelekcją na Uniwersytecie Gdańskim

tak_wyglada_prl_plakat
Projekcja filmu Magdaleny Łazarkiewicz Ostatni dzwonek oraz prelekcje historyka kina Piotra Kurpiewskiego i Krzysztofa Drażby z IPN-u znalazły się w programie ostatniego wieczoru z cyklu Tak wygląda PRL. Spotkanie odbędzie się 21. maja w auli Wydziału Filologicznego UG w Gdańsku-Oliwie.

Gallipoli z Gibsonem w krakowskiej Rotundzie

gallipoli_okladka_dvd
Głośny film Petera Weira Gallipoli będzie można obejrzeć 11. maja w krakowskiej Rotundzie w ramach cyklu Gwiazdy wielkiego ekranu. Filmy w wyborze prof. dr  hab. Grażyny Stachówny. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten seans DKF-u połączony z prelekcją.

Bogart i Skarb Sierra Madre w Rotundzie

skarb_sierra_madre_plakat
"Humphrey Bogart w filmie Skarb Sierra Madre" to tytuł najbliższego spotkania w krakowskim DKF Rotunda z cyklu "Gwiazdy wielkiego ekranu. Filmy w wyborze prof. dr  hab. Grażyny Stachówny". Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na seans, który odbędzie się 6. stycznia.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość