Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

dla młodzieży

Kameralne Lato 2012 i obalanie radomskich mitów

kameralne_lato_2012
Kameralne Lato, festiwal młodego kina w Radomiu połączony z warsztatami filmowymi dla młodzieży, odbędzie się w tym roku pod hasłem POGROMCY RADOMSKICH MITÓW. Zadaniem drużyn wasztatowych będzie zrealizowanie dwóch krótkich filmów, w których twórcy zmierzą się z obiegowymi opiniami, legendami miejskimi oraz plotkami i stereotypami dotyczącymi Radomia.

Wołyń 1943 - sesja naukowa w Lublinie

Sesja naukowa organizowana w ramach polsko-ukraińskiego projektu Pojednanie przez trudną pamięć. Wołyń 1943 odbędzie się 23. i 24. maja w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie. Wstęp wolny.

24 Godziny z Fotografią w Kazimierzu Dolnym

24_godzinne_warsztaty_fotograficzne
Całodobowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży odbędą się 5/6 maja w Kazimierzu Dolnym. W programie m.in. 5 plenerów tematycznych, 5 wykładów i konsultacje indywidualne.

Początek nowej powieści Riordana w sieci

syn_neptuna_okladka
Pierwszy rozdział powieści Ricka Riordana Syn Neptuna, która ukaże się w Polsce 25. stycznia, został zamieszony na polskim blogu poświęconym twórczości autora serii "Olimpijscy herosi" oraz "Percy Jackson i bogowie olimpijscy".

Mikołajek na warszawskiej scenie

Premiera scenicznej adaptacji opowiadań René Goscinnego o Mikołajku odbędzie się 16. grudnia w Sali Klubowej Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. Spektakl Chłopaki z naszej klasy przygotował młodzieżowy Klub Twórczy "Mikroscena".

Otwarte warsztaty filmowe MASTERCLASS

masterclass_warsztaty_foto
"MASTERCLASS - szkoła filmowania" to otwarty dla młodzieży (w wieku 12-30 lat) specjalistyczny program edukacji w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zgłoszenia na tegoroczne zajęcia będą przyjmowane do 5. października.

Ognisty Tron Riordana w księgarniach

ognisty_tron_okladka
Ognisty Tron, najnowsza powieść Ricka Riordana, trafił 7. września do polskich księgarń. To drugi tom Kronik Rodu Kane - kolejnej po Percym Jacksonie i Bogach Olimpijskich serii książek amerykańskiego pisarza dla młodych czytelników.

Kerstin Gier: Czerwień rubinu - fragment powieści

czerwien_rubinu_okladka
Czerwień rubinu, pierwszy tom Trylogii Czasu Kerstin Gier, ukazał się w Polsce 23. maja nakładem Wydawnictwa Egmont. Bohaterką powieści jest 16-letnia Gwendolyn obdarzona genem... podróży w czasie.

Spotkanie z Ewą Nowak w Łodzi

Ewa Nowak, autorka powieści dla dzieci i młodzieży, publicystka i felietonistka spotka się 17. kwietnia z czytelnikami w Empiku Manufaktura w Łodzi.

Ferie w Warszawie: Młoda Scena w Teatrze Dramatycznym

mloda_scena_logo
Teatr Dramatyczny startuje 14. lutego z darmowymi warsztatami teatralnymi dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zajęcia będą odbywały się w ramach akcji Zima w Mieście: Młoda Scena. W programie cykle warsztatowe do dwóch spektakli: Córeczki i Bańka mydlana.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość