Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

dla rodziców

Macierzyństwo bez lukru 3!

macierzynstwo_bez_lukru_3
Macierzyństwo bez lukru - co powie tata? to trzecia odsłona projektu charytatywnego na rzecz ciężko chorego Mikołajka Kamińskiego. W kolejnym tomie antologii nie tylko matki, ale i ojcowie opowiadają o swoich doświadczeniach rodzicielskich.

Autorzy  zastanawiają się, czy dzieci muszą być posłuszne rodzicom, dostawać to, czego my nie mieliśmy i czy powinny być nam wdzięczne; dywagują, na czym polega partnerski podział obowiązków i gdzie leży granica między bezpieczeństwem dziecka a nadopiekuńczością rodziców.

Cały zysk ze sprzedaży antologii trafia na konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Wszyscy autorzy oraz wydawca zrezygnowali z honorariów na rzecz chorego chłopczyka.

Rodzice na widowni, a dziecko na warsztatach

ambientowka_foto
Oglądaj spektakl, a my w tym czasie zaopiekujemy się Twoim dzieckiem - to propozycja Teatru Polskiego w Poznaniu, który po raz pierwszy zaproponuje rodzicom spokojne popołudnia na widowni i zajęcia dla ich dzieci 18. i 19. maja.

Bajkoterapia w zielonogórskiej bibliotece

mama_uczy_dziecko_czytania
Jak pomóc dziecku w trudnych sytuacjach emocjonalnych? Można na przykład wykorzystać... książkę z bajkami. Warsztaty bajkoterapii odbędą się 19. stycznia w ramach Klubu Mam w bibliotece w Zielonej Górze.

Baby blues, czyli niesforny niemowlak w komiksie

Baby blues, cykl komiksowy Jerry’ego Scotta i Ricka Kirkmana o perypetiach początkujących rodziców zmagających się z kolkami i brakiem snu, zaczął ukazywać się w Polsce. Do księgarń trafił właśnie pierwszy tom serii zatytułowany To będzie trudniejsze, niż myśleliśmy.

Otwarte seminarium o autyzmie w Warszawie

seminarium_o_autyzmie_plakat
II Międzynarodowe Seminarium na temat Zaburzeń Spektrum Autyzmu pod hasłem "autyzm jest uleczalny" odbędzie się 17. i 18. października w Warszawie. W otwartym spotkaniu mogą wziąć udział lekarze, nauczyciele, terapeuci, rodzice i wszyscy zainteresowani tematyką autyzmu.

TatoStacja.pl - Warsztaty dla Taty w Poznaniu

tatostacja_logo
Tatostacja.pl - cykl wykładów przygotowanych przez specjalistów z myślą o mężczyznacg oczekujących narodzin dziecka oraz świeżo upieczonych ojcach – wystartuje w lipcu w Poznaniu. Zajęcia będą prowadzone w systemie weekendowym (sobota i niedziela). Kurs trwa w sumie 15 godzin.

Ochocka mediateka otwarta dla rodziców z niemowlętami

mama_uczy_dziecko_czytania
Mediateka "Przystanek książka", wyposażona w wysokiej klasy sprzęt komputerowy z bezprzewodowym internetem i stanowiska do odsłuchu muzyki, przystosowana m.in. do potrzeb niepełnosprawnych oraz rodziców z niemowlętami, została otwarta 16. kwietnia na warszawskiej Ochocie.

Filmowa Koralina w lutym

koralina_plakat_filmowy
Ekranizacja Koraliny, opowieści Neila Gaimana dla dzieci, trafi na ekrany polskich kin 13. lutego przyszłego roku. 23. stycznia wydawnictwo Mag wznowi książkę w nowej, filmowej edycji.

365 smaków dla naszych dzieciaków, czyli skarb dla zapracowanych rodziców

365_smakow_okladka_duza
"Prawdziwy skarb zarówno dla zapracowanych rodziców, jak wygłodniałych dzieci" - taką opinię wystawił książce Sheili Ellison i Judith Gray 365 smaków dla naszych dzieciaków "Parenting Magazine". Publikacja zawierająca kilkaset sposobów na to, jak pracę w kuchni zamienić w zabawę, a marchewkę i szpinak przekształcić w cuda, które nie dręczą dzieciaków podczas nocnych koszmarów, ukazała się w Polsce 30. października.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość