Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

dom

O Xanadu w Galerii Le Guern

xanadu_okladka
Agata Biskup, artystka zajmująca się m.in. projektami angażującymi miejską przestrzeń, opowie o książce Xanadu, która jest dokumentacją dwuletniej pracy koncentrującej się wokół tematu domu rodzinnego. Spotkanie z malarką i performerką odbędzie się 19. października w Galerii Le Guern w Warszawie.

Kuchnia, królestwo pani domu - wystawa w Krakowie

Wystawę Kuchnia, królestwo pani domu otwarto w Kamienicy Hipolitów, Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Ekspozycja pokazuje kuchnię z końca XIX w. jako samowystarczalne gospodarstwo, którego prowadzenie wymagało nie lada organizacji.

Domowe rośliny mogą oczyszczać powietrze

Pospolite rośliny doniczkowe mogą oczyszczać powietrze w pomieszczeniach - informuje serwis "EurekAlert". Jakość powietrza w domach, biurach i innych pomieszczeniach budzi obawy zwłaszcza w krajach rozwiniętych, których mieszkańcy często spędzają ponad 90 procent czasu nie wychodząc z budynków. Tymczasem badania wykazały, że powietrze w pomieszczeniach może być niekiedy nawet 12 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.

Uwaga na wypadki w kąpieli!

dziecko_w_wannie
Co roku tylko w Stanach Zjednoczonych poważnym wypadkom w wannie lub pod prysznicem ulega ponad 40 tys. małych dzieci - alarmują amerykańscy pediatrzy na łamach pisma "Pediatrics".

Jak środki wybielające zabijają bakterie

Chociaż powszechnie stosowany w wielu domach wybielacz od lat jest używany również do dezynfekcji sanitariatów, dotychczas nie było wiadomo, jak dokładnie zabija bakterie. Naukowcy z USA odkryli, że niszczy bakteryjne białka i opisali ten mechanizm na łamach pisma "Cell".

Dzień świstaka

dzien_swistaka_foto
Budzi cię świt i kwilące dziecko. Drugi szkrab wprawdzie jeszcze drzemie, ale przez skórę czujesz, że już tylko chwila dzieli cię od momentu, kiedy zagrają w duecie. Dźwigasz z łóżka swe senne ciało, otulasz ramieniem maleństwo i - karmiąc je - naiwnie próbujesz wydrapać od Morfeusza jeszcze coś dla siebie.

Klub Śmiecących Pozytywnie

wyrzucanie_folii
- Po co mam segregować odpadki, skoro widzę, że wszystkie trafiają do jednej śmieciarki, a pracownicy informują mnie, że "sami posegregują na wysypisku"? - przypominam sobie swoje rozterki sprzed kilku lat. Ale nie pogodziłam się z tym, o procederze poinformowałam wydział ekologii w urzędzie gminy i na pewien czas zmieniłam miejsce, w którym zostawiam posegregowane odpadki.

Kot, a życiowe potrzeby cz. III

Portret kota
Grzebie. Grzebie tak, jakby chciał się przegrzebać przez podłogę do sąsiada. No i czego tak grzebie? Znalazł coś interesującego? I owszem, rzecz się bowiem dzieje „tam gdzie Kot piechotą chodzi”, czyli w miejscu, które dla Futrzaka jest szczególnie ważnym elementem wyposażenia mieszkania.

Mozaiki - kolorowy zawrót głowy

mozaika1_foto
Od kilku lat mozaiki przeżywają swój renesans. Produkują je firmy europejskie, na masową skalę wytwarzają firmy chińskie. Od różnorodności kolorów, materiałów, formatów, kształtów i faktur może się człowiekowi zakręcić w głowie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość