Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

droga

Suzanne Vega nagrała płytę w drodze

Tales_from_the_Realm_okladka_cd
Po siedmiu latach przerwy Suzanne Vega powraca z dziesięcioma nowymi kompozycjami. Premiera albumu Tales from the Realm of the Queen of Pentacle zapowiadana jest na 3. lutego 2014 r.

Sandomierz: Noc Muzeów 2013 - spektakl Droga

droga_plakat
Magapar, niezależny teatr założony przez Barbarę Thieme, wystawi 18. maja na sandomierskim Zamku spektakl Droga w ramach Nocy Muzeów 2013. Podstawowym tworzywem teatru Magapar są światło, muzyka i język ciała.

Nowa mapa ryzyka na drogach krajowych w Polsce

mapa_ryzyka_skan
Tylko 9 proc. długości dróg krajowych spełnia kryteria małego ryzyka i są to wyłącznie autostrady i drogi ekspresowe... Aż połowa polskich dróg to "czarne odcinki". Naukowcy z Politechniki Gdańskiej wraz z ekspertami Polskiego Związku Motorowego i Fundacji Rozwoju Inżynierii Lądowej opracowali mapę ryzyka na drogach krajowych w Polsce.

Decyzja w sprawie obwodnicy Augustowa

Przez miejscowość Raczki i w wariancie uwzględniającym przebieg międzynarodowej trasy Via Baltica przez Łomżę będzie biegła obwodnica Augustowa. Przebieg obwodnicy określa decyzja środowiskowa wydana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku - poinformowała w przesłanym PAP komunikacie rzeczniczka tej instytucji Małgorzata Wnuk.

Cormac McCarthy - notka biograficzna

Cormac McCarthy (ur. 1933) - amerykański pisarz, scenarzysta, dramaturg. Uważany za jednego z czterech - obok Thomasa Pynchona, Roberta DeLillo i Philipa Rotha - najważniejszych pisarzy USA, często określany jako następca Williama Faulknera. Jest piewcą południowego zachodu Stanów Zjednoczonych.

Piekło apokalipsy

Droga_okladka
Apokaliptyczną wizję naszej planety znajdziemy w znakomitej powieści „Droga”, autorstwa obsypanego deszczem nagród Cormaca McCarthy’ego. Książka trafi na księgarskie półki 7 marca, nakładem Wydawnictwa Literackiego. Powieść została wyróżniona Nagrodą Pulitzera.

Mariusz Wilk w Polsce

tropami_rena_okladka
Mariusz Wilk, legenda prasy podziemnej przełomu lat 70. i 80., pisarz żyjący od kilkunastu lat na dalekiej rosyjskiej północy, przyjedzie na kilka do Polski. Okazją jest promocja jego najnowszej książki zatytułowanej Tropami rena.
Mariusz Wilk spotka się z czytelnikami w Olsztynie (22 października) i Krakowie (24 października, 26 i 27 października). W spotkaniu 26 października weźmie udział Olga Tokarczuk.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość