Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

dzieci

Warszawa: Wakacyjne kontrole autobusów

Rodzice i opiekunowie będą mogli zgłosić do kontroli autobus lub kierowcę przed wyjazdami dzieci na letni wypoczynek. Sprawdzian należy przeprowadzić w razie uzasadnionego podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy lub złego stanu technicznego pojazdu.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Warszawie

noworodek_foto
Julia i Jan były najczęściej nadawanymi dzieciom imionami w 2012 roku w Warszawie. Podobnie było rok wcześniej.

Artyści sztuki ulicy w natarciu na Warszawę

eltono_praca
W kwietniu i w maju Warszawa stanie się galerią sztuki ulicy. Do stolicy przyjadą uznani w Polsce i na świecie artyści street-artu, którzy w ramach projektu This way razem z dziećmi ze stowarzyszenia GPAS namalują na ścianach kamienic wielkoformatowe murale.

Talent dziecka schwytany obiektywem

moj_talent_fot_patrycja_mic
Fotoreportaż Mój talent - prezentujący zdjęcia dzieci w trakcie realizowania ich pasji: tańczące z ogniem, grające na bębnach, występujące na scenie i pogrążone w tworzeniu - do 29. stycznia można oglądać w foyer Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Ryby kontra astma

ryba_w_sosie_cytrynowym_foto
Dzieci, które jedzą ryby przed 9. miesiącem życia, rzadziej mają świsty oddechowe w wieku przedszkolnym, a w związku z tym są mniej narażone na astmę alergiczną w przyszłości - wynika ze szwedzkich badań. 

Półroczne dzieci potrafią odróżniać pojedyncze słowa

dziecko_polroczne_foto
Dzięki intonacji i akcentowaniu mówiącego, sześciomiesięczne dziecko jest w stanie nie tylko odróżnić pojedyncze słowa, ale również kojarzyć je z informacją wizualną - informują amerykańscy naukowcy na łamach pisma "Proceedings of the National Academy of Sciences". 

Dzieci lubią zabawy ruchowe

dziecko_sportowe
Zachęcanie dzieci do aktywnej zabawy w czasie wolnym znacząco zwiększa ich aktywność fizyczną - informują naukowcy z Wielkiej Brytanii na łamach pisma "International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity". 
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość