Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

dziecko

Parkowy Piknik Charytatywny dla Laury

piknik_dla_laury_plakat
Koncert Alicji Janosz i innych wrocławskich artystów, loteria fantowa, pokazy Capoeiry Unicar, tańca flamenco i Fitness Academy, turniej minigolfa i trening nordic walking to tylko część atrakcji Parkowego Pikniku Charytatywnego, który odbędzie się 18. września we wrocławskim Parku Południowym.

Rodzinne posiłki a kapryszenie przy jedzeniu

dziecko_je_foto
Wspólne rodzinne jedzenie posiłków jest dobrą metodą zachęcającą dzieci do eksperymentowania z nowymi rodzajami pokarmów - informuje serwis Sciencedaily. 

Ojcowie wywierają korzystny wpływ na rozwój dzieci

dziecko_i_dorosly_foto
Ojcowie angażujący się w wychowanie mają korzystny wpływ na rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci - informuje serwis EurekAlert. Badania były prowadzone długofalowo, w ramach szerszego projektu, analizującego relacje międzypokoleniowe, który rozpoczął się w 1976 r.

Półroczne dzieci potrafią odróżniać pojedyncze słowa

dziecko_polroczne_foto
Dzięki intonacji i akcentowaniu mówiącego, sześciomiesięczne dziecko jest w stanie nie tylko odróżnić pojedyncze słowa, ale również kojarzyć je z informacją wizualną - informują amerykańscy naukowcy na łamach pisma "Proceedings of the National Academy of Sciences". 

Wegetarianska potrawka

Czy fasolę przed gotowaniem należy moczyć w wodzie całą noc? Czy wodę, w której była moczona należy używać do gotowania czy wylewać? Na te i inne pytania odpowie najbliższe wegetariańskie kucharzenie, które będzie dotyczyło roślin strączkowych - fasola, soja, bób, groch, cieciorka, soczewica przestaną być tajemnicą. Dowiemy się jaka jest ich wartość odżywcza, zawartość i strawność białka, składniki mineralne i substancje antyodżywcze.

Ferie z Książką

Akcja Ferie z Książką w Katowicach - Koszmarny Karolek i Tajny Klub Książki.

Środowisko matek wpływa na rozwój potomstwa

kostaryka_koliber
Naukowcy od dawna wiedzą, że stres, jakiego doświadczają matki, wpływa na rozwój dziecka. Teraz, po przeprowadzeniu badań na przepiórkach, odkryli, że także społeczne środowisko matek ma bezpośredni wpływ na wzrost i zachowanie potomstwa. Społeczny stres powoduje istotne zmiany w poziomie hormonów w żółtku ptasiego jaja.

Wspieranie chorego dziecka pomaga w leczeniu

Obniżenie stresu, odbudowanie poczucia bezpieczeństwa i dobre relacje z rodziną mogą znacząco wspomóc proces zdrowienia chorego dziecka - podkreślali uczestnicy konferencji Wsparcie psychologiczne chorego dziecka i jego rodziny w Katowicach.

Głos mamy w słuchawce koi jak dotyk

Głos mamy w słuchawce telefonu może łagodzić stres dziecka, tak jak jej dotyk - wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo "Proceedings of the Royal Society B".

Psycholog: rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie, jeśli pytają

pozegnanie_pary_prezydenckiej_gal6
Rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie, gdy same o to pytają. Nawet, jeśli my uznajemy to, co się stało, za ważne, dzieci nie muszą tego tak odbierać - powiedziała dr Barbara Arska-Karyłowska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość