Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

ebook

Blogujące mamy wydały drugą książkę!

macierzynstwo_bez_lukru_2_okladka
Ukazał się drugi tom antologii Macierzyństwo bez lukru - zbiór tekstów (tym razem ilustrowany!) matek-blogerek, które w ten sposób pomagają rodzicom Mikołajka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. W kolejnej wspólnej e-książce autorki wzięły na warsztat mity, stereotypy i banały związane z macierzyństwem.

LEMologia - książka jako aplikacja na iPada

lemologia_okladka
LEMologia - cyfrowa wersja książki Wojciecha Orlińskiego wydana przez firmę iSource jako aplikacja na iPada - od 13. lutego dostępna jest w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, 25 krajach Europy, 29 krajach Afryki, Bliskiego Wschodu i Indiach, 19 krajach Azji i Pacyfiku i 37 krajach Ameryki Łacińskiej. Aplikacja stanowi kompendium wiedzy na temat Stanisława Lema i jego twórczości.

2. Warszawskie Targi Książki

warszawskie_targi_ksiazki_logo
620 firm z kraju i zagranicy weźmie udział w drugiej edycji Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki od 12. do 15. maja. Obok wystawców z Polski obecni będą także przedstawiciele rynku książki z Armenii, Australii, Czech, Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Niemiec, Rosji, Szwecji, Tajwanu, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

Cyfrowe książki to "kulturowy genom"

klawiatura
Zdigitalizowane miliony książek są tym dla nauk humanistycznych, czym badania genomu dla biologii i medycyny - piszą naukowcy w najnowszym "Science". Przez cztery lata prowadzili oni ilościowe badania korpusu ponad pięciu milionów książek.

Bookcamp #09.1 - spotkanie w Warszawie

bookcamp_logo
Pierwszy Bookcamp - nieformalne spotkanie pasjonatów książek, internetu, emarketingu i nowych technologii - odbędzie się 20. czerwca w Klubie Chłodna 25 w Warszawie. W programie m.in. prezentacja eClicto - pierwszego polskiego kompletnego systemu dedykowanego treściom elektronicznym oraz spotkanie z "Pisarzem 2.0".

Ivona - polski syntezator mowy, który przemówił ludzkim głosem

ivona_montaz
Pomoc niepełnosprawnym w korzystaniu z komputera, ułatwienie nauki języków obcych i e-learningu to tylko niektóre z zastosowań "Ivony" - nowoczesnego syntezatora mowy - zapewniali w Warszawie twórcy urządzenia Michał Kaszczuk i Łukasz Osowski z IVO Software.

Światowa Biblioteka Cyfrowa została otwarta

world_digital_library_logo
Światowa Biblioteka Cyfrowa, w której w internecie można za darmo korzystać z wybranych zbiorów z bibliotek i archiwów całego świata, została zainaugurowana 21. kwietnia w siedzibie UNESCO w Paryżu.

E-booki zamiast ciężkich tornistrów

dziecko_pisze_foto
E-booki zawierające podręczniki i inne pomoce naukowe zostaną wkrótce wprowadzone w sześciu klasach w sześciu szkołach w województwie śląskim - poinformował śląski kurator oświaty Stanisław Faber.

Wojaczek wielokrotny - książka z DVD

wojaczek_wielokrotny_okladka
Długo oczekiwana książka Wojaczek wielokrotny. Wspomnienia, relacje, świadectwa autorstwa Stanisława Beresia i Katarzyny Batorowicz-Wołowiec ukazala się 7. kwietnia nakładem Biura Literackiego. Jest to zbiór rozmów o zmarłym 37 lat temu poecie i najobszerniejsza jak dotąd publikacja poświęcona Wojaczkowi.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość