Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

edukacja

Ranking najlepszych liceów i techników 2014

ranking_szkol_srednich_2014
Liceum Akademickie UMK w Toruniu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu najlepszym technikum w Polsce. Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 po raz szesnasty został opublikowany przez Perspektywy.

Gimnazjaliści mogą zapoznać się w sumie z sześcioma rankingami ogólnopolskimi oraz wojewódzkimi (oddzielne dla liceów i techników), które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich.

Nowy sezon w Centrum Kultury Jidysz

lektoraty_jidysz_plakat
Lektoraty języka jidysz na trzech poziomach zaawansowania i Żydowski Uniwersytet Otwarty to część propozycji Centrum Kultury Jidysz w Warszawie, które rozpocznie nowy sezon od października. Zajęcia skierowane są do ludzi w każdym wieku zainteresowanych historią i kulturą żydowską.

Weekend Edukacji i Zabawy w Kielcach

weekend_edukacji_i_zabawy
Prezentacja oferty edukacyjnej placówek z Kielecczyzny oraz występy artystyczne na specjalnie przygotowanej scenie to najważniejsze elementy programu I Weekendu Edukacji i Zabawy w Galerii Korona w Kielcach. Impreza odbędzie się 24. i 25. sierpnia.

Lato w Parku Odkrywców

park_odkrywcow_foto
Leżaki, gry planszowe i plenerowe, bańki mydlane, warsztaty miejskiego ogrodnictwa i architektury - w Parku Odkrywców Centrum Nauki Kopernik w Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie. W Parku można spędzać każdy weekend od 6. lipca do 25. sierpnia.

Książka dla dzieciaków-odkrywców

odkrywamy_ekstremalny_swiat_okladka
Tysiące ekstremalnych i szokujących, rzetelnych i naukowo potwierdzonych faktów można znaleźć w nowej publikacji dla młodych czytelników (8-12 lat) zatytułowanej Odkrywamy ekstremalny świat. Książka powstała we współpracy z z Discovery Chanel.

Piosenki z Hair na Wyspie Słodowej

hair_teatr_capitol_fot_Krzysztof_Wiktor
Aktorzy Teatru Capitolu wystąpią 7. czerwca na Wyspie Słodowej we Wrocławiu podczas koncertu charytatywnego "Kropla Afryki". Koncert jest ostatnim punktem projektu edukacyjnego propagującego takie wartości jak szacunek dla drugiego człowieka bez względu na pochodzenie i kolor skóry.

Świat zmysłów w sandomierskim muzeum

swiat_zmyslow_plakat
Wystawa interaktywna Świat zmysłów przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zostanie otwarta 10. kwietnia w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Wystawa Świat zmysłów to trzecie interaktywne spotkanie z nauką w sandomierskim Zamku.

Publiczne dyktando w Olsztynie

klawiatura
Zbiorowe pisanie dyktanda zorganizowanego z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbędzie się 27. lutego w bibliotece Planeta 11 w Olsztynie. Dyktando może pisać każdy chętny.

Mistrzowie Polskiej Animacji Komputerowej w Studio Buffo

kinematograf_fotos4
Tomek Bagiński, Grzegorz Jonkajtys oraz Damian Nenow będą bohaterami multimedialnej lekcji Mistrzowie Polskiej Animacji Komputerowej. To nowa propozycja programowa Teatru Studio Buffo w Warszawie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość