Środa, 2017.04.26 Marii, Marzeny, Ryszarda
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. kwietnia

26. kwietnia

Dzień Drogowca i Transportowca

Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej

Święto Narodowe Zjednoczonej Tanzanii

Świeto Lasu

Gdy w kwietniu ciepłe deszcze padają,
pogodną jesień zapowiadają.

1798 - urodził się francuski malarz romantyczny Eugene Delacroix. Jego najsłynniejszym dziełem jest obraz Wolność wiodąca lud na barykady;

1888 - urodził się angielski poeta, dramaturg i krytyk literacki Thomas Stearns Eliot, laureat literackiej Nagrody Nobla w 1948;

1925 - pośmiertnie została wydana powieść Frantza Kafki Proces.

Więcej w kalendarium »

ekologia

Wystawa Land Art w Lublinie

Wernisaż wystawy fotografii prezentującej prace, które powstały w czasie II Lubelskiego Festiwalu Land Art 2012, odbędzie się 10. października w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego. Ekspozycja połączona będzie z promocją katalogu i pokazem filmu opowiadającego o realizacji landartów w trakcie tegorocznej edycji festiwalu.

Halloweenowe dynie za elektroodpady

dynia_foto1
Dynia za zużyty sprzęt RTV i AGD - takiej wymiany będzie można dokonać 23. października podczas Pierwszego Powsińskiego Święta Dyni w Warszawie.

Jarmark Ekologiczny we Wrocławiu

ekojarmark_logo
Pokaz robienia czurczcheli - gruzińskiego sneakersa - rozpocznie 21. września w samo południe jesienną edycję Jarmarku Ekologicznego we Wrocławiu. Czurczchela jest jednym z najbardziej charakterystycznych i efektownych smakołyków przyrządzanych głównie jesienią.

VIII Lubelski Festiwal Nauki

lubelski_festiwal_nauki_2011_plakat
Blisko 800 wydarzeń popularnonaukowych przygotowano dla uczestników VIII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który rozpocznie się 17. września. Przez siedem festiwalowych dni na gości czekają pokazy, wykłady, Piknik Naukowy, a także Tygiel czyli kongres studenckich kół naukowych.

Bezpłatna rejestracja na imprezy Festiwalu Przemiany

festiwal_przemiany_2011_logo
Bezpłatna rejestracja na wydarzenia Festiwalu Przemiany w Warszawie wystartuje 22. sierpnia o godz. 13.00. Miejsca można rezerwować na stronie www.przemianyfestiwal.pl. W programie festiwalu, który będzie odbywał się w Warszawie od 1. do 4. września, znalazły się wydarzenia o charakterze artystycznym, naukowym, warsztatowym i dokumentalnym.

Festiwal Przemiany 2011

festiwal_przemiany_2011_logo
W pierwszy weekend września Centrum Nauki Kopernik organizuje w Warszawie Festiwal Przemiany. Organizatorzy zamierzają udowodnić podczas cyklu imprez planowanych od 1. do 4. września, że położenie stolicy nad nieuregulowaną rzeką  jest niewykorzystanym atutem, a niezwykłe miejsca, które można odkryć nad rzeką, stwarzają możliwości atrakcyjnego i twórczego spędzenia wolnego czasu.

Rok 2011 - Rokiem Lasów

drzewa_foto
Rok 2011 jest Rokiem Lasów. Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła go w grudniu 2006 r. na 61. sesji Zgromadzenia Ogólnego. Głównym przesłaniem jest hasło "Lasy dla ludzi".

3D czyli Dizajn Dla Dzieci

3d_dizajn_dla_dzieci_logo
Warsztaty plastyczne dla najmłodszych wystartują 18. września we wrocławskiej Galerii BWA pod hasłem 3D czyli Dizajn Dla Dzieci. Zajęcia przeznaczone są dla twórców w wieku od 6 do 10 lat, ale mogą w nich wziąć udział także dorośli.

Science & Art in Europe w Warszawie

science_and_art_in_europe_logo
Seria koncertów, wystaw, seminariów i wykładów odbędzie się od 12. do 14. maja w Warszawie w ramach "Science & Art in Europe".

Zielonym do góry czyli wiosenny happening w CSW

akcja_kreacja_logo
Zielonym do góry to temat przewodni najbliższej edycji inicjatywy Akcja - Kreacja. Projektowanie na żywo. Happening polegający na zaprojektowaniu przez uczestników akcji budynków ekologicznych odbędzie się 20. marca w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość