Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

ekranizacja powieści

Gra Endera ciut wcześniej w kinach

gra_endera_polski_plakat
Ekranizacja powieści Orsona Scotta Carda trafi na ekrany polskich kin dzień wcześniej niż dotąd planowano: w czwartek 31. października, a nie w piątek 1. listopada. Nietrudno zrozumieć tę decyzję, choć i tak dla filmu nie będzie to łatwy weekend.

Polskie zwiastuny ekranizacji Gry Endera

gra_endera_plakat
W internecie pojawił się pierwszy polski zwiastun filmu Gra Endera, ekranizji kultowej powieści science fiction Orsona Scotta Carda. Zwiastun ma dwie wersje - z napisami i z polskim dubbingiem.

Aktorzy Gry o Tron w Polsce

Wielu fanów cyklu nurtuje pytanie, kto powinien wygrać Grę o tron. Maisie przyznała, że wielokrotnie zmieniała zdanie, tym niemniej dziś uważa, że powinna zwyciężyć Daenerys, ponieważ od dłuższego czasu walczy o tron w uczciwy sposób. - Jeśli powiem, że ktoś inny niż Stannis, mogę być w poważnych tarapatach - zaczął ze śmiechem Liam podczas konferencji w Warszawie.

Henning Carlsen o swojej ekranizacji Marqueza

rzecz_o_mych_smutnych_dziwkach_plakat
- Dość szybko dostrzegłem podobieństwa pomiędzy historią snutą przez Márqueza oraz powieścią Głód autorstwa norweskiego pisarza Knuta Hamsuna - opowiada Henning Carlsen, autor filmowej adaptacji powieści Rzecz o mych smutnych dziwkach.

Amerykańscy bogowie na małym ekranie

amerykanscy_bogowie_okladka
Neil Gaiman ujawnił w wywiadzie dla "Time Out", że HBO pracuje nad ekranizacją serialu opartego na jego powieści Amerykańscy bogowie. Obecnie popularny pisarz pracuje nad nową wersją powieści uwzględniającą jego późniejsze doświadczenia amerykańskie.

Wznowienie Długiego marszu

dlugi_marsz_okladka
Wznowienie książki Sławomira Rawicza Długi marsz, która była podstawą scenariusza filmu Niepokonani Petera Weira, trafiło 6. kwietnia do polskich księgarń. Polska premiera filmu - 8. kwietnia.

Insygnia Śmierci bez 3D

harry_potter_i_insygnia_smierci_plakat
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I trafi do kin tradycyjnych i IMAX w wersji 2D. Wersja 3D nie zostanie ukończona przed datą premiery. Pierwotnie planowano, że premiera wszystkich wersji pierwszej części finału odbędzie się 19. listopada tego roku.

Samotny mężczyzna na dużym ekranie

samotny_mezczyzna_fotos
Firma Gutek Film nabyła prawa do dystrybucji w Polsce filmu A Single Man, debiutu reżyserskiego słynnego kreatora mody Toma Forda z kreacją aktorską Colina Firtha. Film, którego polski tytuł będzie brzmiał Samotny mężczyzna, jest adaptacją prozy Christophera Isherwooda, autora m.in. Pożegnania z Berlinem, na podstawie którego powstał scenariusz słynnego Kabaretu.

Pazura polskim Szalonym Kapelusznikiem

alicja_w_krainie_czarow_depp_news
Cezary Pazura użyczył Szalonemu Kapelusznikowi (Johnny Depp) głosu w polskiej wersji językowej najnowszej ekranizacji Alicji w krainie czarów zrealizowanej przez Tima Burtona. - Praca przy dubbingu była ciężka, bo tylu absurdów naraz jeszcze nie spotkałem - opowiada polski aktor.

Alicja w Krainie Czarów - galeria fotosów

Kiedy Alicja była małą dziewczynką, pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do jego nory i niespodziewanie znalazła się w fantastycznym i nieco dziwacznym świecie, gdzie żyją bajkowe stwory, mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty, a mieszkańcy obchodzą nie-urodziny. W filmowej wizji Tima Burtona Alicja ma już 19 lat i powraca do niezwykłej krainy, by ponownie spotkać dawnych znajomych - Szalonego Kapelusznika (Johnny Depp), Królową Kier (Helena Bonham Carter) i wiele innych czarodziejskich postaci. Film trafi na ekrany polskich kin 5. marca.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość