Poniedziałek, 2017.04.24 Bony, Horacji, Jerzego
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

24. kwietnia

24. kwietnia

Międzynarodowy Dzień Solidarności Młodzieży

Gdy na Jerzego pogodnie,
będzie tak przez 2 tygodnie.

1921 - belgijskie kobiety po raz pierwszy głosowały w wyborach komunalnych;

1952 - w Polsce wprowadzono obowiązkowe dostawy mleka;

1960 - odbyła się prapremiera Ślubu Gombrowicza w teatrze studenckim Politechniki  Gliwickiej;

1977 - ukazał się pierwszy numer pisma "Opinia" wydawanego w drugim obiegu.

Więcej w kalendarium »

Etiopia

Znaki Etiopii - wystawa fotografii w Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Wystawa fotografii podróżniczych Ryszarda Szydło Znaki Etiopii zostanie otwarta 15. stycznia w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Autor towarzyszył przedstawicielom organizacji "Pomoc dla Kościoła w potrzebie" w wyprawie, której celem było zrealizowanie filmu o życiu religijnym Etiopczyków.

AfryKamera - Letnie Kino Naiwne w Katowicach

nikisz_for_plakat
Sześć współczesnych filmów afrykańskich będzie można obejrzeć od 10. do 12. lipca w katowickim Kinie Rialto w ramach cyklu Letnie Kino Naiwne - "AfryKamera". Pokazom będzie towarzyszyła wystawa fotografii z Etiopii.

Fotopodróże: pokaz slajdów z Etiopii, Lizbony i Kostaryki

etiopia_foto2
Krajobrazy z Etiopii i Kostaryki oraz Lizbony będzie można podziwiać podczas spotkania z cyklu Fotopodróże: Przegląd Slajdów Podróżniczych. Impreza odbędzie się 27. stycznia w Restauracji "Tam-Tam" w Warszawie. Wstęp wolny.

Różne oblicza Etiopii - relacja z wyprawy

etiopia_foto
Etiopia to kraj fascynujący i różnorodny. "Alpejskie" szczyty gór Siemen i pustynna depresja Danakil, mistyczne, odkute w skale kościoły Lalibeli i starożytne klasztory na wyspach jeziora Tana, mnogość endemicznych gatunków fauny i flory oraz jeziora Wielkiego Rowu Afrykańskiego, średniowieczne zamki Gondar i etniczna różnorodność Doliny Omo.

Etiopia w obiektywie Tamary Dubiel - galeria

Etiopia to kraj fascynujący i różnorodny. "Alpejskie" szczyty gór Siemen i pustynna depresja Danakil, mistyczne, odkute w skale kościoły Lalibeli i starożytne klasztory na wyspach jeziora Tana, mnogość endemicznych gatunków fauny i flory oraz jeziora Wielkiego Rowu Afrykańskiego, średniowieczne zamki Gondar i etniczna różnorodność Doliny Omo. Krajobrazy zapierają dech w piersiach; wielogodzinne podróże samochodem nie są tutaj nużącą koniecznością - stają się fascynującym doznaniem przestrzeni i piękna. 

Fotopodróże po Indiach, Etiopii i Saharze w Tam-Tamie

fotopodroze_ulotka
Indie Południowe, Etiopia i Sahara to miejsca, które będzie można zwiedzić nie ruszając się z fotela podczas imprezy Fotopodróże - Przegląd Slajdów Podróżniczych, która odbędzie się w niedzielę 9. marca w Restauracji "Tam-Tam" w Warszawie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość