Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

Eurypides

V MAAT Festival w Lublinie

v_maat_festival
Prezentacja działań artystycznych tancerzy, którzy brali w tym roku udział w programie rezydencyjnym w Lublinie, czytanie performatywne Medei Eurypidesa, perfromance/live act w reżyserii Tomasza Bazana oraz pokazy filmów dokumentalnych znalazły się w programie V MAAT Festival w Lublinie, który rozpocznie się 14. grudnia.

Medea na Bielanach

medea_plakat
Czym dla współczesnego widza jest grecka mitologia? Nośnym przesłaniem, przestrogą, czy tylko bajką? Czy antyczna tragedia może zabrzmieć dziś jak wiadomość z pierwszych stron gazet? Teatr na Bielanach sięga do źródeł - klasycznej Medei Eurypidesa w nowym tłumaczeniu i reżyserii Piotra Wojewódzkiego. Premiera 18. listopada na warszawskim basenie.

Medea na... basenie

teatr_na_bielanach_logo
Trwają przygotowania do najnowszego spektaklu Teatru na Bielanach Medea Eurypidesa w nowym tłumaczeniu i reżyserii Piotra Wojewódzkiego. Przedstawienie zostanie wystawione w scenerii basenu pływackiego.

Eurypides według Gardzienic

starozytna_grecja_wg_gardzienic
Antyczny Kosmos Gardzienic - pod takim tytułem odbędzie się 29. marca wieczór teatralny w Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice w Lublinie. W programie dwa spektakle według Eurypidesa w wykonaniu Gardzienic: Elektra oraz Ifigenia w A., a także przedstawienie Ifigenia Cygańska przygotowane przez absolwentów VI Akademii Praktyk Teatralnych.

Idiotki w Teatrze Współczesnym w Szczecinie

Premiera spektaklu Idiotki inspirowanego Historią O Pauline Reage, Dzienniczkiem św. Faustyny Kowalskiej i Alkestis Eurypidesa, odbędzie się 16. lutego w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Autorem scenariusza i reżyserem przedstawienia jest Marcin Wierzchowski.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość