Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

20. września

20. września

1934 - urodziła się Sophia Loren, włoska aktorka filmowa;

1963 - w Auckland w Nowej Zelandii przeprowadzono po raz pierwszy w świecie transfuzję krwi u płodu ludzkiego;

1991 - w Gdańsku utworzono Związek Miast Bałtyckich.

Więcej w kalendarium »

ferie zimowe

Piernikowe ferie w opolskim muzeum

pierniczki_swiateczne6
Wystawa czasowa Świat toruńskiego piernika stanie się tłem dla zajęć organizowanych podczas ferii zimowych w Muzeum Śląska Opolskiego. Zajęcia będą prowadzone od 17. do 29. stycznia.

Ferie w Warszawie: Młoda Scena w Teatrze Dramatycznym

mloda_scena_logo
Teatr Dramatyczny startuje 14. lutego z darmowymi warsztatami teatralnymi dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zajęcia będą odbywały się w ramach akcji Zima w Mieście: Młoda Scena. W programie cykle warsztatowe do dwóch spektakli: Córeczki i Bańka mydlana.

FERIE dla dzieci w Atelier Hothaus!

Atelier Hothaus proponuje ferie w towarzystwie działań teatralnych, plastycznych oraz tanecznych. Dynamika zajęć poruszająca wyobraźnię i uruchamiająca twórczy potencjał w połączeniu z artystyczną atmosferą Hothausu skutecznie wyrwie Twoje dziecko z codziennej rutyny i nie pozwoli na nudę!

Teatr Polonia: tańsze bilety w czasie ferii

Uczniowie oraz studenci, którzy kupią bilety na spektakle grane od 30. stycznia do 14. lutego w Teatrze Polonia lub Och-Teatrze, otrzymają specjalny rabat - poinformowało biuro Teatru Polonia w Warszawie. Bilety na wszystkie spektakle w tych dniach będą kosztowały 20 zł. Rabat nie obejmuje gościnnych koncertów w Och-Teatrze.

Ferie w warszawskim ZOO

zima_w_miescie_2010_plakat
Wiele tajemnic zwierząt zdradzą młodzieży pracownicy Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, który podczas ferii zimowych otwiera specjalne infopunkty. Od 1. do 14. lutego, w ramach akcji edukacyjnej, goście ZOO będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i konkursie fotograficznym, w którym nagrodą jest roczny bilet wstępu do ZOO dla dwóch osób.

Ferie w Muzeum Narodowym w Warszawie

zima_w_miescie_2010_plakat
Dlaczego w egipskich grobowcach archeolodzy znajdują naczynia, ubrania a nawet gry planszowe? Co łączy Napoleona z hieroglifami? Kim jest i czym się zajmuje archeolog? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy akcji "Zima w Muzeum", którą organizuje Muzeum Narodowe w Warszawie dla najmłodszych uczniów w czasie ferii zimowych.

Naukowe ferie z Centrum Nauki Kopernik

centrum_nauki_kopernik_logo
W jaki sposób organizm ludzki spala kalorie? Czy można zbadać pamięć człowieka? Jak silne jest nasze serce? Które zwierzę ma najbardziej elastyczne ciało? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają młodzi uczestnicy akcji "Zima w mieście", którzy odwiedzą Centrum Nauki Kopernik (CNK) w Warszawie.

Ferie w Kielcach: Bezpłatny basen i lodowisko

ferie_zimowe_2010_kielce
Bezpłatny wstęp w wyznaczonych godzinach na kryte pływalnie Orka, Delfin oraz Mors i lodowisko przy ul. Szczecińskiej - to propozycje spędzenia ferii zimowych w Kielcach przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Rozpoczęły się ferie zimowe w szkołach

zima_foto
W pięciu województwach rozpoczęły się właśnie ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 16. stycznia a 28. lutego.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość