Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

festiwal

Black Sabbath i Aerosmith na Impact Festival 2014

impact_festival_2014
Legendarna grupa Black Sabbath z Ozzym Osbournem oraz ikona blues-rocka Aerosmith zagrają w czerwcu na trzeciej edycji Impact Festival w Łodzi. Koncerty odbędą się 11. i 12. czerwca. Organizatorzy zapowiadają kolejne gwiazdy.

Teatralna uczta na X edycji Festiwalu Singera

festiwal_singera_2013_plakat
Teatralne gwiazdy światowej sławy m. in. z Rumunii, Argentyny i Izraela wystąpią w Warszawie pod koniec sierpnia podczas X edycji Festiwalu Singera. Teatr Żydowski z Bukaresztu wystawi Yentl na podstawie prozy I. B. Singera, a argentyńska artystka Candelaria Saenz Valiente wystąpi z performansem Golem w reżyserii Anny Smolar. Zaprezentowana zostanie również sztuka na podstawie Sz. An-Skiego The Dybbuk Between Two Worlds w adaptacji Szmuela Shohata dla Teatru Narodowego Habima z Izraela.

Jarocin Festiwal 2012

jarocin_festiwal_logo
Within Temptation, Kult, Biohazard, Illusion, Against Me!, Tzn Xenna, Lipali, Lao Che, Ksu, Buldog - to tylko część wykonawców Jarocin Festiwal 2012. Tegoroczna impreza będzie trwała od 20. do 22. lipca.

The Killers, Placebo i The Roots na Coke Live Music Festival

the_roots_foto
The Killers, Placebo i The Roots wystąpią na Coke Live Music Festival 2012 w Krakowie. To pierwsze gwiazdy, których udział w sierpniowej imprezie został ogłoszony. CLMF będzie trwał od 11. do 12. sierpnia.

Björk na Heineken Open'er Festival 2012

bjork_foto
Björk headlinerem Open’er 2012 - ogłosił organizator festiwalu. Heineken Open’er Festival 2012 rozpocznie się 4. lipca 2012 roku I, podobnie jak w ostatnich latach, odbędzie się na lotnisku Gdynia Kosakowo. Finał zaplanowano na 7. lipca.

Koncert muzyki medytacyjnej na III Międzynarodowym Festiwalu Musica Classica

Koncert muzyki medytacyjnej w wykonaniu duetu: Iwona Jędruch (gongi, misy dźwiękowe, śpiew) i Małgorzata Kołcz (kontrabas) odbędzie się 12. czerwca w Józefosławiu podczas III Międzynarodowego Festiwalu Musica Classica.

Pozytywne Wibracje Festival 2011

pozytywne_wibracje_9_okladka
Druga edycja festiwalu Pozytywne Wibracje rozpocznie się w Białymstoku 22. lipca i potrwa dwa dni. Podobnie jak w roku ubiegłym scena festiwalowa powstanie na dziedzińcu zabytkowego pałacu Branickich.

Coldplay na Open'erze 2011

viva_la_vida_okladka
Grupa Coldplay jest pierwszą zaanonsowaną przez organizatora gwiazdą Open'er Festival 2011. Starania o ściągnięcie grupy do Polski trwały od kilku lat.

Open'er Festival 2011

opener_2011_foto
Dziesiąta edycja Open'er Festival odbędzie się ponownie na Lotnisku Gdynia - Kosakowo. Impreza wystartuje 30. czerwca i potrwa do 3. lipca. Pierwszą zapowiedzianą gwiazdą jubileuszowego Open’era jest brytyjska grupa Coldplay. 6. grudnia rozpoczęła się sprzedaż biletów na festiwal.

Re:wizje 2010

re_wizje_2010_logo
4. edycja Festiwalu Re:wizje odbędzie się w Warszawie od 2. do 4. grudnia 2010. Festiwal prezentuje najnowsze projekty ze wszystkich dziedzin sztuki, które są związane z Warszawą - przez osobę artysty, inspirację lub związki tematyczne z miastem.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość