Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

festiwal teatralny

Nabór do Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA

XII edycja  Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA odbędzie się w Szczecinie od 5 do 7 września. Do 13 lipca organizatorzy czekają na zgłoszenia zespołów chętnych do udziału w części konkursowej festiwalu.

Festiwal, który dawniej pod nazwą "Goło i Wesoło" bawił widzów programem spektakli komediowych, dziś jest miejscem spotkania twórców różnorodnych dziedzin i estetyk sztuki teatralnej oraz konfrontacji z nowymi formami i wzajemnej wymiany doświadczeń.

XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Wrocławski Teatr Pantomimy, czeski Tantehorse, Warszawskie Centrum Pantomimy, grupa mimów z Ukrainy, Compaqnie Mangano-Massip z Francji oraz Bodecker & Neander Company z Niemiec wezmą udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie. Spektakle będą prezentowane od 23. do 31. sierpnia na Scenie na Woli.

Premiera Wodewilu Warszawskiego

wodewil_warszawski_plakat
Wodewil Warszawski, premierowy spektakl Teatru Pijana Sypilania, będzie pierwszym przedstawieniem Festiwalu Teatralnego WrzAWA, który wystartuje w stolicy 4. lipca. 15 śpiewających i tańczących aktorów, orkiestra na żywo i opowieść muzyczna o  Warszawie przedwojennej i współczesnej - oto najnowsza produkcja młodego zespołu.

I Festiwal Teatralny WrzAWA

wrzawa_plakat
Premiera czwartego spektaklu Teatru Pijana Sypialnia i przegląd dokonań młodych zespołów z całej Polski, otwarte warsztaty teatralne, koncerty - oto atrakcje nowej imprezy teatralnej w Warszawie. Festiwal Teatralny WrzAWA będzie trwał od 4. do 7. lipca na patio zabytkowego budynku PAST-y przy Metrze Świętokrzyska. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Bliscy Nieznajomi 2013 - Ojcowie

bliscy_nieznajomi_2013_plakat
Spektakle Deutsches Theater Berlin, Teatru Starego w Krakowie i Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu będzie można zobaczyć podczas VI Spotkań Teatralnych BLISCY NIEZNAJOMI w Teatrze Polskim w Poznaniu. Temat tegorocznej edycji - "Ojcowie" - skoncentruje się na jednostce i będzie dotyczył nie tylko biologicznego, ale także kulturowego wymiaru ojcostwa.

Laureaci festiwalu Lalka Też Człowiek 2012

Malabar Hotel z Polski i Yas-e-Tamam Theater Group z  Iranu zwyciężyły podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych "Lalka Też Człowiek". Laureaci otrzymali po 17 tys. złotych.

Eugenio Barba i legendarny Odin Teatret w Polsce

eugenio_barba_fot_Maciej_Zakrzewski
Odin Teatret wystąpi przed publicznością II Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego we Wrocławiu ze spektaklem Chroniczne życie w reżyserii Eugenia Barby. Przedstawienie dedykowane jest Annie Politkowskiej i Natalii Estemirowej, rosyjskim pisarkom i działaczkom na rzecz praw człowieka, zamordowanym przez nieznanych sprawców w latach 2006 i 2009 za sprzeciw wobec konfliktu w Czeczenii.

Polska premiera Pieśni Leara

piesni_leara_gal3
Nagrodzony trzema prestiżowymi nagrodami na Fringe Festival w Edynburgu spektakl Pieśni Leara w wykonaniu Teatru Pieśń Kozła będzie miał polską premierę we Wrocławiu 28. września.

Drugi Sezon Mistrzów teatru we Wrocławiu

mauzer_fot_Johanna_Weber
Theodoros Terzopoulos, Anatolij Wasiljew, Eugenio Barba wraz z Odin Teatret, a także Alvis Hermanis i Teatr Nowy z Rygi wezmą udział w II Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Świat miejscem prawdy" Sezon Mistrzów, który rozpocznie się w październiku we Wrocławiu.

Ewangelie dzieciństwa Teatru ZAR w Legnicy

ewangelie_dziecinstwa_foto_ze_spektaklu
Wrocławski Teatr ZAR, który przed kilkoma dniami zdobył prestiżową Total Theatre Award na Festiwalu Fringe w Edynburgu, wystąpi 15. i 16. września w Legnicy podczas 2. Festiwalu Teatru Nie-Złego.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość