Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

film animowany

Piknikowe Forum Młodej Literatury w Łodzi

forum_mlodej_literatury_plakat
Warsztaty poetyckie oraz prozatorskie, panele z młodymi poetami i Turniej Jednego Wiersza, pokaz animacji osób urodzonych po 1990 roku oraz spotkania autorskie - to tylko część atrakcji literackiego pikniku promującego najmłodsza literaturę polską. Forum Młodej Literatury odbędzie się 12. i 13. lipca w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

Rodzinny Weekend Filmowy na 28. WFF

28_wff_logo
Tegoroczny Rodzinny Weekend Filmowy rozpocznie się w piątek 19. października. Specjalny program przygotowany z myślą o najmłodszych widzach to w większości filmy animowane. Projekcje odbędą się w Multikinie, sala 2. Dialogi przeczyta lektor.

Zwycięzcy Animatora 2009 w Starej Prochoffni

Sześć filmów - laureatów ubiegłorocznego festiwalu Animator w Poznaniu będzie można obejrzeć 15. marca w Starej Prochoffni w Warszawie. Organizatorzy zapowiadają blisko 1,5 godziny najlepszego światowego kina animacji.

Atak lalek, czyli Festiwal ANIMO Kwidzyn 2009

atak_lalek_plakat
80 artystów z 10 krajów świata przyjedzie w połowie października do Kwidzyna, by wystąpić na 4. scenach IV Międzynarodowego - 8 Festiwalu ANIMO Kwidzyn 2009. W programie spektakle teatralne, animacja filmowa, muzyczna, społeczna, wystawy, wykłady i panele dyskusyjne. Start: 13. października.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Poznaniu

animator_2009_logo
Ojciec izraelskiego i australijskiego filmu animowanego Yoram Gross oraz kultowy twórca amerykański Bill Plympton będą gwiazdami 2. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych "Animator 2009", który rozpocznie się w Poznaniu 6. lipca. W programie imprezy, która potrwa do 12. lipca, znalazły się również retrospektywy filmów znakomitych twórców, premiery, pokazy specjalne, koncerty, projekcje filmów na żywo, spotkania z twórcami, wystawy i specjalny program dla dzieci.

Mutanci z kosmosu w Rotundzie

mutanci_z_kosmosu_plakat
Mutanci z kosmosu - trzeci ręcznie rysowany, pełnometrażowy film animowany Billa Plymptona z 2001 r. - zostanie zaprezentowany 2. lipca wieczorem w krakowskiej Rotundzie. Seans odbędzie się w ramach cyklu "Filmowe historie przy kawiarnianym stole".

10. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

10_letnia_akademia_filmowa_plakat
Ponad 300 filmów podzielonych na wiele cykli tematycznych będzie można obejrzeć od 7. do 16. sierpnia w Zwierzyńcu w ramach Letniej Akademii Filmowej. Festiwal odbędzie się w niewielkiej miejscowości pod Zamościem po raz dziesiąty.

Dzień Dziecka z Se-Ma-Forem w Kinie Charlie

Piotrus_i_wilk_kadr
Darmowe projekcje najnowszych produkcji studia filmów animowanych Se-Ma-For, m.in. oscarowego Piotrusia i wilka, odbędą się 1. czerwca w łódzkim Kinie Charlie. Najmłodsi będą mogli również zwiedzić wystawę w Muzeum Bajki.

Konfucjusz będzie bohaterem serialu animowanego

Słynny filozof Konfucjusz będzie bohaterem serialu animowanego w telewizji chińskiej, opowiadającego historię jego życia - poinformowała państwowa agencja Xinhua. Emisja serialu składającego się ze 104 odcinków ma rozpocząć się 28. września, w 2560. rocznicę urodzin Konfucjusza, którego imię w języku mandaryńskim brzmiało Kong Qiu.

Mikołaj Kopernik bohaterem kreskówki

Gwiazda_Mikolaja_kadr
Najsłynniejszy polski astronom - Mikołaj Kopernik - został bohaterem pełnometrażowego filmu animowanego. Obraz nosi tytuł „Gwiazda Mikołaja” i jest największą w historii polskiej kinematografii rysunkową superprodukcją. Zamiarem twórców było stworzenie dzieła dla widza „od 5 do 100 lat” oraz rozsławienie Torunia, rodzinnego miasta astronoma.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość