Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

film dla dzieci

Ekranizacja komiksu Baranowskiego

diplodok
Komiks Tadeusza Baranowskiego Podróż smokiem Diplodokiem zostanie przeniesiony na duży ekran. Nad adaptacją filmową łączącą nowoczesną technikę animacji 3D z ręcznie malowanymi elementami pracują m.in. twórcy filmu o Jeżu Jerzym - Wojtek Wawszczyk (reżyser i współautor scenariusza) i Rafał Skarżycki (współautor scenariusza).

Ważna informacja dla miłośników komiksów Tadeusza Baranowskiego - dystrybucja filmu wsparta będzie reedycją albumów popularnego rysownika i scenarzysty!

Nowa wersja Pinokia w 2D

pinokio_2d
Nowa wersja Pinokia, wyreżyserowana przez Enzo D’Alo klasyczna animacja 2D, trafi do polskich kin 20. września. Zdaniem Anny Dereszowskiej, która obdarzyła głosem jedną z postaci - podstępną Lisicę - na ten film można zabrać do kina nawet małe dzieci, a klasyczna kreska i intensywne kolory na pewno im się spodobają.

Tymek i Mistrz w ruchomych obrazkach

tymek_i_mistrz_kadr
Powstaje filmowa adaptacja komiksu Tymek i Mistrz Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego. Obaj autorzy popularnej serii pracują nad serialem animowanym, planują także zrealizowanie pełnometrażowego filmu. W Sieci pojawił się pierwszy zwiastun.

Rodzinny Weekend Filmowy na 28. WFF

28_wff_logo
Tegoroczny Rodzinny Weekend Filmowy rozpocznie się w piątek 19. października. Specjalny program przygotowany z myślą o najmłodszych widzach to w większości filmy animowane. Projekcje odbędą się w Multikinie, sala 2. Dialogi przeczyta lektor.

Przegląd filmów skandynawskich w pięciu miastach

przeglad_filmow_skandynawskich_plakat
Przegląd filmów skandynawskich dla dzieci (i nie tylko) odbędzie się w czterech polskich miastach od 15. do 18. września. Projekcje zaplanowano w warszawskim kinie Muranów, wrocławskim kinie Helios Nowe Horyzonty, poznańskim kinie Muza i Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. Przegląd trafi również do kina Forum w Białostockim Ośrodku Kultury (26-29 września).

Magiczne Drzewo nagrodzone w Nowym Jorku

magiczne_drzewo_czerwone_krzeslo_okladka
Film Andrzeja Maleszki Magiczne Drzewo zdobył główną nagrodę dla najlepszego filmu pełnometrażowego (Best Feature Film) na festiwalu BAMkids Film Festival w Nowym Jorku. To już czwarta międzynarodowa nagroda dla tego filmu.

Luc Besson na premierze filmu w Polsce

artur_i_zemsta_maltazara_kadr
Luc Besson zapowiedział przyjazd do Polski na uroczystą premierę swojego najnowszego filmu Artur i zemsta Maltazara. Pierwszy pokaz kontynuacji animowanej baśni Bessona Artur i Minimki odbędzie się 15. grudnia w warszawskiej Kinotece.

Magiczne drzewo - galeria

Magiczne Drzewo, film pełnometrażowy Andrzeja Maleszki dla młodych widzów, trafi do polskich kin 18. września. To nowa opowieść, którą łączy z wcześniejszym serialem telewizyjnym, nagrodzonym m.in. Emmy Award, motyw obdarzonego niezwykłą mocą drzewa, które zostało zwalone przez burzę.

Andrzej Maleszka: Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło - fragment powieści

magiczne_drzewo_czerwone_krzeslo_okladka
Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Tak zaczyna się powieść Andrzeja Maleszki, która 27. sierpnia trafi do salonów Empiku w całej Polsce. We wrześniu filmową wersję tej opowieści będzie można zobaczyć w kinach. W role rodziców wcielili się Agnieszka Grochowska i Andrzej Chyra.

Odlotowe otwarcie festiwalu w Cannes

odlot_fotos
Odlot, najnowsza produkcja disneyowskiego Pixara, otworzy 62. festiwal filmowy w Cannes. Po raz pierwszy w historii tej prestiżowej imprezy w trakcie ceremonii otwarcia zostanie zaprezentowana animacja 3D. Będzie to jednocześnie światowa premiera filmu zrealizowanego przez twórców Toy Story i Gdzie jest Nemo.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość