Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

film dla młodzieży

Gabriel nagrodzony na festiwalu Schlingel

Gabriel_fotos1
Młody aktor Jan Rotowski odebrał Nagrodę Specjalną Jury Festiwalu Filmowego Schlingel dla filmu Gabriel w reżyserii Mikołaja Haremskiego. Schlingel to międzynarodowy festiwal filmów dla dzieci i młodzieży, który odbywa się w Chemnitz od roku 1996 i jest przeglądem światowych produkcji kina młodzieżowego.

Przegląd filmów skandynawskich w pięciu miastach

przeglad_filmow_skandynawskich_plakat
Przegląd filmów skandynawskich dla dzieci (i nie tylko) odbędzie się w czterech polskich miastach od 15. do 18. września. Projekcje zaplanowano w warszawskim kinie Muranów, wrocławskim kinie Helios Nowe Horyzonty, poznańskim kinie Muza i Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. Przegląd trafi również do kina Forum w Białostockim Ośrodku Kultury (26-29 września).

Hannah Montana. Film - galeria fotosów

"Paniusia" - na taką obelgę zasłuży sobie (solidnie!) od rodzonej babci Miley Stewart, która pod wpływem muzycznej kariery zapomniała, dlaczego stała się Hannah Montaną i kto ukrywa się pod tym pseudonimem. Pełnometrażowy film o nastoletniej gwieździe trafi na ekrany polskich kin 17. kwietnia.

Zmierzch na żywo i przedpremierowo

Zmierzch_Twilight
Zmierzch (Twilight), ekranizacja pierwszej części kultowej "wampirzej" sagi Stephenie Meyer, swoją premierę kinową w Stanach Zjednoczonych będzie miał w piątek 21. listopada. Ale to właśnie DZIESIEJSZEJ NOCY miłośnicy powieści będą mogli obejrzeć relacjonowaną na żywo wielką galę premierową tego filmu.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość