Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

film dokumentalny

Rodriguez wystąpi w Polsce!

rodriguez_plakat
Rodriguez wystąpi w Polsce! Pierwszy w naszym kraju koncert bohatera obsypanego nagrodami filmu dokumentalnego Searching For Sugan Man odbędzie się 28. marca 2014 r. w warszawskiej Sali Kongresowej.

Przechowalnia numer 12 zwycięzcą 4. American Film Festival

przechowalnia_nr_12_fotos
Przechowalnia numer 12 (Short Term 12, USA 2013) w reżyserii Destina Crettona została uznana przez publiczność we Wrocławiu za najlepszy amerykański film niezależny prezentowany na 4. American Film Festival. Pełen emocji portret nastolatków umieszczonych w ośrodku wychowawczym był jednym z 16 filmów fabularnych prezentowanych podczas festiwalu.

Można zgłaszać filmy do 11. PLANETE+ DOC Film Festival

11_planete_doc_logo
Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 11. edycji PLANETE+ DOC Film Festival. Do sekcji konkursowych przyjmowane są filmy dokumentalne dłuższe niż 45 minut, pokazywane w Polsce po raz pierwszy ("polskie premiery").

Inny świat - galeria fotosów

"Znacie smak pigwy? To niekoniecznie popularny owoc. Kilka jego krzaków rosło u mnie pod domem. Hodowała je pewna staruszka. Są cierpkie i kwaśne jednocześnie. Moja sąsiadka wychodziła czasami przed dom, siadała na ławce wśród stokrotek, tulipanów i krzaków pigw, a my, wszystkie dzieci z sąsiedztwa, obsiadaliśmy ją i słuchaliśmy jej historii. Przeżyła dwie wojny. Miałam cztery lata, jak pierwszy raz słuchałam opowieści o nalotach, strachu i głodzie. Najbardziej utkwiła mi w pamięci opowieść o tym, jak z głodu, w czasie nalotu, leżąc na ziemi, jadła ziemię".

Najlepsze filmy AfryKamery 2013 w Katowicach i Koninie

afrykamera_logo
Najlepsze filmy tegorocznej AfryKamery, w tym ulubieńcy publiczności oraz Jury, będzie można obejrzeć od 5. do 10. lipca w Kinoteatrze Rialto w Katowicach oraz w Kinie Centrum w Koninie. Dodatkowo w Katowicach odbędą się dwie polskie premiery znakomitych dokumentów Mavambu oraz Africa: The Beat.

Madame Tyson na uroczyste otwarcie AfryKamery 2013

afrykamera_2013_plakat
Premierowy pokaz dokumentu Madame Tyson Edwarda Porembnego z muzyką Pako Sarra, występ najlepszego bębniarza djembe i dundun - Gwinejczyka Gaspara Condo oraz pokaz walk zapaśników znalazły się w programie uroczystego otwarcia AfryKamery 2013. Festiwal rozpocznie się 10. kwietnia w Kinie Luna w Warszawie.

Złoty Sugar Man

sugar_man_okladka
Wystarczył miesiąc, aby płyta z muzyką z „Sugar Mana” uzyskała w Polsce status Złotej Płyty. Album z czternastoma piosenkami Rodrigueza, tajemniczego artysty o którym opowiada film wyreżyserowany przez Malika Bendjelloula, jest jednocześnie najlepiej sprzedającą się płytą z muzyką filmową w Polsce.

Koszałka za kulisami EURO 2012 - galeria

Reżyser Marcin Koszałka zajrzał za kulisy EURO 2012 i w swoim najnowszym filmie Będziesz legendą człowieku pokazał miejsca i sytuacje, jakich nigdy nie utrwaliła żadna kamera telewizyjna. Premiera dokumentu zapowiadana jest na 15. marca.

Nowy dokument w Pracowni Duży Pokó

dzisiaj_w_warszawie_fotos
Projekcja filmu dokumentalnego Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie w reż. Grzegorza Brzozowskiego odbędzie się 23. stycznia w pracowni Duży Pokój w Warszawie. Po pokazie filmu zaplanowano spotkanie z reżyserem dokumentu.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość