Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

folk

Kayah Transoriental Orchestra w Krakowie

kayah_Transoriental_Orchestra
Koncert Kayah Transoriental Orchestra, czyli Kayah z towarzyszeniem instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, odbędzie się 11. stycznia w Kijów Centrum w Krakowie.

Mazowsze w Teatrze 6.piętro

mazowsze_6_pietro_plakat
Mazowsze, jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów folklorystycznych na świecie, wystąpi w pierwszej połowie lipca z sześcioma koncertami w Teatrze 6.piętro w Warszawie. Najbardziej znany polski zespół ludowy przygotował dla teatru specjalny program sięgający do bogactwa narodowych tańców, pieśni i obyczajów. 

CocoRosie we wrocławskim klubie Eter

CocoRosie_foto
Charyzmatyczne siostry Cassady wystąpią 25. czerwca we wroclawskim klubie Eter w ramach trasy promującej ich najnowszy album Tales of a Grass Widow. Koncert odbędzie się w ramach cyklu City Sounds. Jako support pojawi się na scenie Nomi Ruiz.

Cicha & Spółka laureatami Nowej Tradycji 2013

Grupa Cicha & Spółka została laureatem Grand Prix Konkursu Muzyki Folkowej, który obył się w ramach XVI Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja:. Jury przyznało także dwie drugie i dwie trzecie nagrody.

Martyna Jakubowicz koncertuje

martyna_jakubowicz_foto
Martyna Jakubowicz podała na swoim profilu na Facebooku terminy najbliższych koncertów. Artystka wystąpi w Rawie Mazowieckiej (14.02), Łodzi (15.02) i Zduńskiej Woli (16.02). Na scenie pojawi się w akustycznym składzie akustycznym z towarzyszeniem skrzypiec, cajon i gitar. Na koncercie w Rawie Mazowieckiej gościnnie zagra na wiolonczeli Katarzyna Kamer.

Premiera Obsesji Teatru Remus

obsesja_plakat2
Autentyczne historie - świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym, posłużyły jako materia spektaklu Obsesja. Premiera widowiska Teatru Remus, mimo pożaru siedziby zespołu, odbędzie się w ustalonym wcześniej terminie, choć w innym miejscu - 6. lutego gościnie na scenie Komuna//Warszawa.

Wiejska zabawa taneczna w Krakowie

wiejska_zabawa_taneczna_plakat
Zabawa karnawałowa przy muzyce wiejskiej z Radomszczyzny odbędzie się 24. stycznia na Barce Alrina (Bulwar Kurlandzki, obok Kładki Bernatka) w Krakowie. Do tańca zagra słynny skrzypek Jan Gaca z Przystałowic Małych z uczniami, a wtórować im będzie przyśpiewkami Marianna Siwiec - znakomita śpiewaczka z Gałek Rusinowskich.

Gogol Bordello zagra tylko raz

gogol_bordello_foto2
Zaplanowany na 21. czerwca koncert Gogol Bordello podczas Rock In Summer w Warszawie będzie jedynym polskim występem tej grupy w trakcie najbliższych wakacji. Nie dojdzie do skutku zapowiadany wcześniej koncert Gogol Bordello na Przystanku Woodstock.

X Międzynarodowy Festiwal Viva Flamenco

viva_flamenco_2011_plakat
Jesus Herrera i Lola Jaramillo będą gwiazdami tegorocznego jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej "Viva Flamenco". Hiszpańscy artyści przyjadą do Polski po raz pierwszy. Dadzą jedyny w kraju koncert i poprowadzą warsztaty tańca. X Festiwal "Viva Flamenco" rozpocznie się 22. lipca i potrwa 10 dni.

Robert Plant & The Band Of Joy na Torwarze

robert_plant_foto
Robert Plant wystąpi z grupą The Band Of Joy na warszawskim Torwarze. Koncert odbędzie się 2. sierpnia. Bilety trafiły do sprzedaży 9. marca. Plant z towarzyszeniem zespołu będzie promował swój najnowszy album zatytułowany Band of Joy.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość