Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

fotografia

Renesans dwóch światów - prace laureatów konkursu

Jury nagrodziło siedem prac nadesłanych na konkurs Renesans dwóch światów - trzy obrazy oraz cztery fotografie. Oprócz nich na wystawie w foyer Teatru Współczesnego w Szczecinie można oglądać do 15. listopada także kilka innych prac wybranych przez jurorów.

Karolina Breguła - poszukiwaczka miejsca sztuki w codzienności

Karolina Breguła (ur. 1979) - artystka multimedialna, autorka instalacji, happeningów, wideo i fotografii. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi i doktorantka tej uczelni. Bada nieprofesjonalnych odbiorców sztuki i ich relację z dziełem. Szuka miejsca dla sztuki w codzienności i ról, jakie dziedzictwo może odgrywać we współczesnym świecie.

Sitodrukowe fotografie 3D Artura Turowskiego

auto_praca_artura_turowskiego
Fotografie 3D wydrukowane metodą sitodruku to temat wystawy Nowe perspektywy Artura Turowskiego, artysty ze składu Vlepvnet. To rzadko dotąd spotykana technika drukowania zdjęć w formacie trójwymiarowym. Wernisaż odbędzie się 20. września w galerii V9 w Warszawie.

Ostatnie dni wystawy Nie tylko Jazz

- To niezwykła wystawa pełna ułamkowych chwil bezruchu, w którego ciszy wybrzmiewa do końca lewitujący w przestrzeni dźwięk - tak o wystawie tworzonej latami przez Andrzeja Mochonia mówi Stanisława Zacharko-Łagowska, dyrektor kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych. Wystawę Nie tylko Jazz Andrzeja Mochonia można oglądać w krakowskiej Galerii "KonsulArt" do końca maja 2013.

SHOWstudio na Miesiącu Fotografii 2013

Ekspozycję skomponowaną przez legendarnego Nicka Knighta - fotografa i filmowca, założyciela platformy internetowej SHOWstudio - można oglądać w Krakowie w ramach Miesiąca Fotografii. Wystawa prezentuje najsilniejszy współcześnie kierunek rozwoju praktyki reprezentacji mody: film poświęcony modzie.

11. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie - Pogranicza mody

Pogranicza mody, wystawa poświęcona krytycznej analizie roli ubioru, wyglądu, stylu i mody w kulturze współczesnej, to centralna wystawa 11. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Stanowi klucz do zrozumienia szerokiej definicji mody przyjętej na potrzeby całego programu głównego festiwalu. To od niej warto rozpocząć zwiedzanie wystaw Miesiąca Fotografii w Krakowie, który trwa od 16. maja do 16. czerwca 2013 r.

Warszawa: Noc Muzeów 2013 - spotkanie z Igorem Omuleckim

stado_fala_praca_igora_omuleckiego
Spotkanie z Igorem Omuleckim, autorem prac prezentowanych na wystawie Stado fala, odbędzie się 18. maja w galerii Le Guern w Warszawie w ramach Nocy Muzeów. Tego dnia galeria będzie nieczynna w regularnych godzinach otwarcia, natomiast będzie można ją odwiedzić od 19.00 do 1.00.

Krótkie Historie Jaskulskiego w Domku Grabarza

krotkie_historie_plakat
Powrót, Krótkie Historie i Machina to trzy nowe prace Wiesława Jaskulskiego, szczecińskiego fotografa i poety. Artysta zaprezentuje je podczas pokazu diaporamy 6. maja w Domku Grabarza w Szczecinie.

Stary Sandomierz w fotografii

to_mnie_oczarowalo_plakat
Wystawa starych fotografii Sandomierza zostanie otwarta 11. kwietnia w sandomierskim Ratuszu. Zdjęcia pochodzące ze zbiorów Muzeów Okręgowego i Diecezjalnego w Sandomierzu oraz Biblioteki Diecezjalnej i prywatnej kolekcji Cezarego Łutowicza będzie można oglądać do końca czerwca.

Jak działa kolor w odbiorze historii?

Warszawa_fot_Henry_N_Cobb
Jaka jest różnica oddziaływania fotografii kolorowej i czarno-białej? W jaki sposób kolor w zdjęciach archiwalnych wpływa na naszą percepcję historii? Kiedy fotografowie decydują się na czerń i biel? Dyskusja na ten temat odbędzie się 31. stycznia w Domu Spotkań z Historią w Warszawie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość