Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

funk

José James na koncertach w Polsce

jose_james_foto
Wybitny amerykański wokalista jazzowy José James wystąpi jesienią na dwóch koncertach w Polsce. 22. października pojawi się we wrocławskim klubie Eter, gdzie zaśpiewa w ramach Muzycznej Strefy Radia RAM. Dzień później wystąpi w warszawskiej Fabryce Trzciny na zaproszenie projektu muzycznego City Sounds.

Bluesowo-latynoska fiesta w Blue Note

Los_Mighty_Calacas_foto
Meksykański zespół Los Mighty Calacas wystąpi 28. sierpnia w poznańskim klubie Blue Note. Muzyka kwartetu to stylistyczna tortilla doprawiona takimi pikantnymi przyprawami jak blues, soul czy funky. Los músicos do meksykańskiego muzycznego sosu według tradycyjnego przepisu wrzucają kilka codziennych spraw i szczyptę dobrego humoru.

Grzegorz Hyży w Blue Note

grzegorz_hyzy_foto
Grzegorz Hyży, wokalista o niesamowitej barwie głosu, finalista trzeciej edycji programu X Factor (zajął drugie miejsce), wystąpi 15. czerwca w poznańskim klubie Blue Note. Najlepiej odnajduje się w rytmach pop, funky i soul.

Candy Dulfer na koncertach w Polsce

candy_dulfer_foto
Popularna saksofonistka jazzowa wystąpi jesienią na trzech koncertach w Polsce w ramach trasy Candy Dulfer & New DJ-Band. Artystce będzie towarzyszył zespół Funky Stuff oraz wokaliści, a wyjątkowo również holenderski artysta DJ Kikke. Koncerty odbędą się w Krakowie (24.11), Warszawie (25.11) i Poznaniu (26.11).

Poogie Bell Band w Blue Note

Poogie_Bell_foto
Formacja założona przez Poogie Bella, który po 16. latach gry z Marcusem Millerem zdecydował się na założenie własnego zespołu, wystąpi 24. maja w Poznaniu w ramach cyklu Jazz Top w Blue Note. Obok lidera na scenie pojawią się także inni muzycy wcześniej grający z Millerem - Patches Steward i Bobby Sparks. Poogie Bell Band gra mieszankę jazzu, soul i funk.

Łąki Łan w Klubie Lizard King

laki_lan_foto
Zespół Łąki Łan grający według samych muzyków "Łąki Funk", a według recenzentów połączenie muzyki punk oraz funk, wystąpi 13. grudnia w krakowskim Klubie Lizard King. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. materiał z wydanej w listopadzie trzeciej płyty grupy zatytułowanej Armanda.

Reedycja pierwszej płyty Poluzjantów

tak_po_prostu_okladka_cd
Niedostępna od lat, niewznawiana dotąd, mająca status kultowej i osiągająca szokujące jak na krążek muzyczny ceny na aukcjach - pierwsza płyta Poluzjantów Tak po prostu ukaże się w reedycji 15. listopada. Album będzie dostępny przede wszystkim na koncertach grupy.

Soundtrack Lao Che w październiku

soundtrack_lao_che_okladka
Piąta płyta Lao Che zatytułowana Soundtrack ukaże się 17. października. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko, Zero 7 czy Roisin Murphy.

Wakacje z Poluzjantami

poluzjanci_foto
Zespół Poluzjanci zaplanował kilka koncertów na lato. Muzycy wystąpią z materiałem z najnowszej płyty Trzy metry ponad ziemią i swoimi największymi hitami m.in. w Poznaniu, Lublinie i Szczecinku.

Poluzjanci wystąpią w Wytwórni

poluzjanci_foto
Grupa Poluzjanci wystąpi 26. stycznia w łódzkim klubie Wytwórnia. Zespół zaprezentuje m.in. materiał z trzeciej, wydanej w październiku zeszłego roku płyty Trzy metry ponad ziemią.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość