Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

Gaba Kulka

Kulka żegna się z króliczkiem

gaba_kulka_bye_rabbit_plakat
Gaba Kulka zamyka sezon na królika, otwiera sezon na całą ogromną przyszłość. Przyszedł moment by podsumować pracę ostatnich czterech lat i zobaczyć co stało się z materiałem przełomowej płyty Hat, Rabbit do tej pory. Z tej okazji Gaba Kulka rusza z zespołem w trasę koncertową "Bye Rabbit 2013".

Koncert dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci

gaba_kulka_foto
DAAB, Robert Gawliński, Gaba Kulka, Maja Kleszcz i inni artyści wezmą udział 30. września w koncercie, z którego dochód zostanie przeznaczony na serwis, konserwację i naprawę sprzętu medycznego Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.

Gaba Kulka i Starsi Panowie na Festiwalu im. Kaliny Jędrusik

festiwal_kaliny_jedrusik_2012
Koncert Gaby Kulki, połączony z występami laureatów Konkursu Dobrej Piosenki, zakończy 18. lutego piątą edycję Festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie. Bohaterami tegorocznego festiwalu i Konkursu Dobrej Piosenki będą Starsi Panowie.

Polskie legendy rocka w Jarocinie 2011

jarocin_festiwal_logo
Armia, Strachy Na Lachy, Cool Kids Of Death, Baaba Kulka, Neony oraz szkocka formacja Dananananaykroyd to kolejni wykonawcy Festiwalu w Jarocinie. Pod koniec marca udział w imprezie potwierdziła amerykańska formacja Bad Religion.

Live Rabbit Gaby Kulki na DVD

live_rabbit_okladka
Pierwsze koncertowe DVD Gaby Kulki Live Rabbit można już znaleźć na półkach sklepowych. Na płycie znalazł się koncert zarejestrowany w klubie Studio w Krakowie niemal dokładnie w połowie trasy Trójka Tour, na której Gaba występowała u boku formacji Czesław Śpiewa i Dick4Dick.

Młynarski Plays Młynarski w sieci

mlynarski_plays_mlynarski_okladka_cd
Na profilu MySpace Młynarski Plays Młynarski można wysłuchać całego albumu Rebeka nie zejdzie dziś na kolację. Płyta zawiera dwanaście piosenek Wojciecha Młynarskiego, które wykonują artyści pod wodzą Janka Młynarskiego.

Młynarski Plays Młynarski na CD

mlynarski_plays_mlynarski_gal1
Album formacji Młynarski Plays Młynarski ukaże się 10. października - poinformowała Gabriela Kulka na swoim profilu na Facebooku. Płyta jest równocześnie hołdem i nowym spojrzeniem na twórczość niezwykłego artysty, jakim jest Wojciech Młynarski.

Kulka koncertuje w Pradze, Londynie i Polsce

gaba_kulka_foto
Po znakomicie przyjętym występie na festiwalu Nowe Brzmienie Republiki we Wrocławiu, Gaba Kulka wyrusza do Pragi i Londynu, aby zaprezentować się tamtejszej publiczności. W Pradze wystąpi 5. maja u boku Amandy Palmer i Jasona Webleya, którzy będą promować projekt Evelyn Evelyn. W Londynie Gaba pojawi się na żywo 15. maja w klubie Cargo.

Młynarski i Kulka w Fabryce Trzciny - galeria

Premiera materiału Młynarski plays Młynarski z udziałem Gaby Kulki odbyła się 19. marca w Fabryce Trzciny w Warszawie. Ze sceny zabrzmiały m.in. utwory Niedziela na Głównym, Ballada o Dzikim Zachodzie, Fruwa Twoja marynara i Jesteśmy na wczasach w nowych aranżacjach Jana Młynarskiego.

Kulka, Berry i Karen na Francophonic Festival 2010

gaba_kulka_foto
Trzy niezwykłe mademoiselles - Gaba Kulka (Polska), Berry (Francja) i Mademoiselle Karen (Dania) - wystąpią 20. marca w warszawskim Klubie Stodoła w ramach Francophonic Festival 2010.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość