Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Gliwice

Upiorna Metropolitalna Noc Teatrów w Gliwicach

wampiry_i_upiory_plakat
Potwory, które za dnia muszą kryć się przed światłem słonecznym, po zapadnięciu zmroku mogą czuć się bezpiecznie i pokazać, co potrafią. W Gliwicach będą rządziły niepodzielnie nocą z 28. na 29. września podczas IV Metropolitalnej Nocy Teatrów.

Premiera Carmen w ruinach gliwickiego teatru

carmen_plakat
Widowisko taneczne Gliwickiego Teatru Muzycznego inspirowane operą Georgesa Bizeta Carmen zostanie premierowo wystawione 20. czerwca w Ruinach Teatru Victoria. Twórcą choreografii oraz reżyserem spektaklu jest Robert Balogh. W spektalu wykorzystano muzykę  Bizeta, S. Sośniaka, flamenco i pieśni hiszpańskie.

Premiera Małego Księcia w gliwickim teatrze

maly_ksiaze_gtm
Zagubiony na bezkresnej pustyni pilot, któremu cudem udało się przeżyć katastrofę samolotową, spotyka młodego chłopca. Tak zaczyna się znana na całym świecie opowieść o przyjaźni, miłości i niezwykłej podróży w poszukiwaniu swojego miejsca we wszechświecie. Premiera scenicznej adaptacji Małego Księcia w reżyserii Cezarego Domagały odbędzie się w Gliwickim Teatrze Muzycznym 31. maja.

Premiera Małego Księcia w Gliwicach

maly_ksiaze_grafika
Próby do musicalu Mały Książę na podstawie książki Antoine’a de Saint-Exupéry trwają w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Premiera widowiska Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego planowana jest na 31. maja. Rezerwacja i sprzedaż biletów ruszają 12. lutego.

Poezja starogrecka w Gliwickim Teatrze Muzycznym

safona_fragment_fresku_w_pompejach
Grudzień w Krakowskim Salonie Poezji w Gliwicach będzie miesiącem "Poezji starogreckiej". Wiersze Safony, Pindara, Anakreonta i Solona będzie można usłyszeć w Gliwickim Teatrze Muzycznym 9. grudnia.

Małgorzata Walewska w Gliwicach

malgorzata_walewska_foto
Małgorzata Walewska wystąpi 2. grudnia w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Artystka wykona najsłynniejsze arie operowe i pieśni z towarzyszeniem  orkiestry Gliwickiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Wojciecha Rodka.

II Gliwicka Jesień Gospel - pamięci Norberta Blachy

ii_gliwicka_jesien_gospel_plakat
Pamięci Norberta Blachy - zmarłego w lutym tego roku gliwickiego muzyka, kompozytora i aranżera oraz wielkiego propagatora muzyki chrześcijańskiej, szczególnie nurtu gospel - będzie poświęcony koncert finałowy II Gliwickiej Jesieni Gospel. Koncert z udziałem m.in. Mietka Szcześniaka odbędzie się 28. października w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

Spotkanie z poezją Gajcego w Gliwicach

gajcy_okladka_cd
Poezja Tadeusza Gajcego wypełni 21. października LXXIII spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji w Gliwicach. Na scenie GTM przy Nowym Świecie wiersze warszawskiego poety przeczytają aktorzy Teatru im. S. Wyspiańskiego w Katowicach: Barbara Lubos-Święs i Artur Święs.

Pożegnanie lata w Ruinach Teatru Victoria

wojciech_waglewski_gal1
Skubas i zespół Voo Voo wystąpią 6. października w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach na koncercie z cyklu "Pożegnanie lata", który odbędzie się pod hasłem "Wszyscy muzycy to wojownicy".

Gliwicki teatr szuka Małego Księcia

Gliwicki Teatr Muzyczny ogłosił casting do roli tytułowej w musicalu Mały Książę. Zgłoszenia można przesyłać do 24. października, a casting ma odbyć się cztery dni później. Premiera musicalu planowana jest w maju 2013 roku.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość