Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

gospel

Anioły z Harlemu znów zaśpiewają w Polsce

harlem_gospel_choir_2013
Harlem Gospel Choir, jeden z najsłynniejszych chórów gospelowych świata, wystąpi ponownie w Polsce. Najbardziej utalentowani śpiewacy z Nowego Jorku zaprezentują się przed świętami Bożego Narodzenia z nowym repertuarem we Wrocławiu, w Chorzowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

X Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2012 - galeria

Blisko 50 osób od techniki estradowej, ponad 100 wolontariuszy, prawie 200
artystów, a przede wszystkim 40 000 chórzystów na widowni - tak przedstawiają się liczby największego wydarzenia muzyki chrześcijańskiej w Polsce. X Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2012 odbył się 7. czerwca 2012 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie.

II Gliwicka Jesień Gospel - pamięci Norberta Blachy

ii_gliwicka_jesien_gospel_plakat
Pamięci Norberta Blachy - zmarłego w lutym tego roku gliwickiego muzyka, kompozytora i aranżera oraz wielkiego propagatora muzyki chrześcijańskiej, szczególnie nurtu gospel - będzie poświęcony koncert finałowy II Gliwickiej Jesieni Gospel. Koncert z udziałem m.in. Mietka Szcześniaka odbędzie się 28. października w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

Damian Rybicki - pół na pół do potęgi

Damian Rybicki - młody artysta, uczy śpiewu rozrywkowego w muzycznej szkole ARTYZ, śpiewa w Teatrze Kameralnym w Szczecinie i występuje na polskich scenach ze swoim pierwszym recitalem Pół na Pół.

Geyer Music Factory 2011 w Łodzi

geyer_music_factory_2011
Dorota Miśkiewicz, Ewa Uryga, Krystyna Stańko, Marita Alban Juarez - to tylko część artystek, które wystąpią latem na dziedzińcu Białej Fabryki w Łodzi w ramach Geyer Music Factory 2011. Cykl koncertów, który rozpocznie się 1. lipca, odbędzie się w tym roku pod hasłem Sztuka kobiet.

Świąteczna iluminacja na Trakcie Królewskim

stare_miasto_swiateczne_gal1
Świąteczna iluminacja rozbłyśnie w Warszawie 4. grudnia podczas  koncertu mikołajkowego, który odbędzie się  na Placu Zamkowym. Światełka na choince, Starym Mieście, Krakowskim Przedmieściu i w dalszej części Traktu Królewskiego aż do ul. Gagarina zostaną zapalone o godz. 17.00 przez prezydent miasta.

Warsztaty gospel w Opolu

warsztaty_gospel_opole_2010_plakat
Brytyjczyk Peter Francis oraz Adam Kosewski i Gabriela Rudawska-Gąsior poprowadzą Warsztaty Gospel, które odbędą się w Opolu 9. i 10. października. Zajęcia zakończy koncert finałowy w Filharmonii Opolskiej.

III Ogólnopolskie Warsztaty Gospel w Warszawie

warsztaty_gospel_2010_wawa_plakat
Instruktorzy śpiewu chóralnego Mark Beswick (WB) i Brian Fentress (USA) oraz pianista Howard Francis (WB) poprowadzą zajęcia chóralne i warsztaty muzyczne podczas III Ogólnopolskich Warsztatów Gospel Uwielbienie Boga w muzyce Gospel, które odbędą się w pierwszej dekadzie marca w Warszawie. W programie zajęcia dla muzyków i amatorów - dorosłych oraz dzieci i młodzieży.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość