Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

grafika

Guercino - arcydzieła włoskiego baroku w Muzeum Narodowym

Guercino_plakat_wystawy
Monumentalne obrazy, studia rysunkowe, szkice i ryciny Guercina - jednego z najwybitniejszych malarzy włoskiego baroku - można oglądać od 20. września w Muzeum Narodowym w Warszawie. Na wystawie znalazły się najsłynniejsze kompozycje pochodzące z kolekcji włoskich - pinakoteki oraz kościołów i pałaców Cento, rodzinnego miasta malarza, a także ze zbiorów słynnej rzymskiej Galleria Nazionale d’Arte Antica di Palazzo Barberini (Galerii Barberinich). 

Guercino. Triumf baroku - galeria

W Muzeum Narodowym w Warszawie prezentowanych jest ponad 80 dzieł, w tym 33 obrazy autorstwa Guercina - od młodzieńczych, pełnych inwencji, żywiołowych, aż po późne, dojrzałe, charakteryzujące się surowym naturalizmem, podporządkowane klasycyzującym tendencjom.

Dotknięcie Geta - wystawa grafik Eugeniusza Geta-Stankiewicza

dotkniecie_geta_plakat
Wernisaż wystawy dzieł Eugeniusza Geta-Stankiewicza Dotknięcie Geta. Fragmenty odbędzie się 7. kwietnia w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Prezentowane na wystawie grafiki pochodzą z kolekcji Janusza Stankiewicza.

Waldemar Umiastowski - nota biograficzna

Waldemar Umiastowski urodził się w 1953 roku. W latach 1976-1981 studiował malarstwo i litografię na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Grafiki Salvadora Dali - galeria

60 grafik autorstwa Salvadora Dali można oglądać do 16. września 2012 r. na wystawie w Centrum Kultury "ZAMEK" we Wrocławiu. W większości są to oryginalne litografie, akwaforty, staloryty i drzeworyty w części sygnowane własnoręcznie przez artystę, pozostałe tłoczone były w limitowanych edycjach z autorskich matryc Dalego.

Grafiki Dürera w Bielsku-Białej

grafika_durera
Grafiki ze zbiorów Wschodniosłowackiego Muzeum w Koszycach prezentowane są w Galerii Zamkowej Muzeum w Bielsku-Białej w ramach wystawy Albrecht Dürer i jego epoka. Ekspozycja będzie prezentowana do 24. października.

Hakobo w Galerii Design - BWA Wrocław

hakobo_plakat
Monograficzna wystawa twórczości Jakuba Stępnia znanego jako Hakobo zostanie otwarta 9. kwietnia w Galerii Design BWA we Wrocławiu. Będzie to jedna z nielicznych okazji zobaczenia tak szerokiego spektrum twórczości tego grafika na monograficznym pokazie w Polsce.

Jakub Stępień aka Hakobo

Jakub Stępień aka Hakobo (ur. 1976) - absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w 2002 roku), specjalizował się w technice sitodruku, czego reminiscencje do dziś widoczne są w jego projektach. Graficzny rebeliant walczący z utartymi schematami projektowania graficznego. Od kilku lat w czołówce młodego pokolenia polskich grafików realizuje się w szerokim spektrum form: od plakatu, przez identyfikacje i systemy wizualne, po projekty ubioru czy grafik na deskorolki.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość