Poniedziałek, 2017.04.24 Bony, Horacji, Jerzego
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

24. kwietnia

24. kwietnia

Międzynarodowy Dzień Solidarności Młodzieży

Gdy na Jerzego pogodnie,
będzie tak przez 2 tygodnie.

1921 - belgijskie kobiety po raz pierwszy głosowały w wyborach komunalnych;

1952 - w Polsce wprowadzono obowiązkowe dostawy mleka;

1960 - odbyła się prapremiera Ślubu Gombrowicza w teatrze studenckim Politechniki  Gliwickiej;

1977 - ukazał się pierwszy numer pisma "Opinia" wydawanego w drugim obiegu.

Więcej w kalendarium »

Hanna Krall

Hanna Krall na Bruno Schulz. Festiwal

bruno_schulz_festiwal_logo
Hanna Krall będzie gościem Bruno Schulz. Festiwal we Wrocławiu. Spotkanie z pisarką odbędzie się 23. listopada w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Rozmowę z gościem poprowadzi Jacek Antczak, a fragmenty książki Biała Maria przeczyta Anna Polony.

Festiwal Singera na prawym brzegu Wisły

Festiwal Warszawa Singera po raz drugi przekroczy prawy brzeg Wisły i zawita na warszawską Pragę. Kultura żydowska zagości w praskich klubach niezależnych: Hydrozagadce, Projekcie i Scenie Lubelskiej, Składzie Butelek, Sensie Nonsensu, 4 Pokojach i Znośnej Lekkości Bytu oraz La Playa. IX edycja festiwalu rozpocznie się 25. sierpnia i potrwa do do 2. września.

Atrakcje 54. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie

54_mtk_logo
Amerykańscy pisarze - autor bestsellerowego thrillera Kolekcjoner kości Jeffery Deaver i twórca głośnej powieści Bunt w Green River Tim Willocks - spotkają się z polskimi czytelnikami podczas 54. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Po piętnastoletniej przerwie w imprezie wezmą także udział wydawcy z Chin. Czytelnicy będą mieli również niezwykle rzadką okazję do spotkania z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem. Targi będą otwarte dla publiczności od 22. maja.

54. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

54_mtk_logo
Amerykańscy pisarze - autor bestsellerowego thrillera Kolekcjoner kości Jeffery Deaver i twórca głośnej powieści Bunt w Green River Tim Willocks - spotkają się z polskimi czytelnikami podczas 54. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Po piętnastoletniej przerwie w imprezie wezmą także udział wydawcy z Chin. Czytelnicy będą mieli również niezwykle rzadką okazję do spotkania z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem.

Tokarczuk i Schulze laureatami nagrody Lindego

Polska pisarka Olga Tokarczuk i niemiecki prozaik Ingo Schulze z Niemiec zostali laureatami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi. Pisarze odbiorą wyróżnienia 6 lipca w Starym Ratuszu w Getyndze.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość