Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

hip hop

CocoRosie we wrocławskim klubie Eter

CocoRosie_foto
Charyzmatyczne siostry Cassady wystąpią 25. czerwca we wroclawskim klubie Eter w ramach trasy promującej ich najnowszy album Tales of a Grass Widow. Koncert odbędzie się w ramach cyklu City Sounds. Jako support pojawi się na scenie Nomi Ruiz.

Olsztyn: Noc Muzeów 2013 w Planecie 11

Koncert olsztyńskich hiphopowców rapujących Tuwima i Fredrę, kiermasz książek oraz konkursy książkowe i filmowe, w tym finał konkursu "Zrób fotkę w MBP: to część atrakcji Nocy Muzeów w olsztyńskiej bibliotece Planeta 11. 18. maja Planeta 11 będzie otwarta w godzinach 9-15 i 18-24.

Jesteś Bogiem - trasa światłoczuła

jestes_bogiem_fot_katarzyna_kural_gal2
10 małych miejscowości odwiedzą reżyser Leszek Dawid i operator Radek Ładczuk ze swoim filmem Jesteś Bogiem. Spotkania, podczas których zaplanowano seans oraz dyskusję z twórcami, rozpoczną się 26. stycznia wizytą w Zabłociu.

O zdjęciach Radosława Ładczuka przed spotkaniami w Polsce

jestes_bogiem_fot_katarzyna_kural_gal1
Poprzez zdjęcia, których jest autorem, możemy podejrzeć, jak on sam widzi rzeczywistość. Filmy jego autorstwa mają wspólną cechę: są blisko bohatera, dzięki czemu możemy wczuć się w jego świat, ale jednocześnie zachowują dystans. Radek Ładczuk potrafi zachować tę cienką granicę pomiędzy intymnością a światem zewnętrznym.

Jan Szurmiej o odeskich błatnych pieśniach

jan_szurmiej_foto
Słowo "błatnoj" oznacza profesjonalnego przestępcę, człowieka solidaryzującego się z normami i kodeksem życia świata przestępczego, zajmującego określone miejsce w nieformalnej hierarchii więźniów (takie samo znaczenie ma określenie "błatny" w polskim żargonie środowisk przestępczych).

Druga płyta Mesajah w lutym

jestem_stad_okladka_cd
Drugi solowy krążek Mesajah, na co dzień jednego z frontmanów grupy Natural Dread Killaz, ukaże się 15. lutego - zapowiedział wydawca. Gościnnie na płycie zatytułowanej Jestem Stąd wystąpili m.in. Kamil Bednarek, paXon i Zgas.

Mma Ramotswe zaśpiewa w Warszawie

jill_scott_foto
Jill Scott, amerykańska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka i poetka, wystąpi 4. grudnia na jedynym koncercie w Polsce. Jest jedną z najważniejszych, obok Erykah Badu i Angie Stone, postaci współczesnej muzyki R&B i soul. Wystąpiła także w ekranizacji bestsellerowej powieści Alexandra McCalla Smitha Kobieca Agencja Detektywistyczna nr 1.

Reggae, hip-hop i dancehall czyli Unity Tour 2011

abradab_fot_Bartosz_Maz
Abradab, Marika, Mesajah, Natural Dread Killaz i Zgas razem na koncertach! Pięć indywidualności polskiej sceny reggae, hip-hop i dancehall wyruszy w październiku we wspólną trasę koncertową. W planie jest kilkanaście muzycznych imprez z żywym instrumentarium.

De La Soul na Warsaw Challenge 2011

de_la_soul_foto
Hiphopowa grupa De La Soul będzie główną gwiazdą tegorocznego Warsaw Challenge. Oprócz nowojorskich raperów na scenie w Parku Sowińskiego w Warszawie wystąpią także Francuzi z Hocus Pocus. Impreza odbędzie się 7-8 maja.

Method Man i Redman w Klubie Stodoła

method_man_foto
Dwaj legendarni raperzy - Method Man i Redman - wystąpią w warszawskim klubie Stodoła 20. listopada. Będzie to ich jedyny wspólny koncert w Polsce.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość