Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

historia

Chuligan wolności w Teatrze Nowym

bobkowski_w_lodzi_plakat
27. października 2013 roku skończyłby sto lat. Przeżył zaledwie 48, ale dla czytelników pozostanie zawsze młodym mężczyzną przemierzającym Francję na rowerze albo budującym modele samolotów w dalekiej Gwatemali. Wieczny tułacz, niepoprawny awanturnik, chuligan wolności: Andrzej Bobkowski (1913-1961) będzie bohaterem wystawy w Łodzi.

Przewodnik po warszawskich kawiarniach literackich

warszawskie_kawiarnie_literackie_okladka
W realia i klimat słynnych kawiarni literackich Warszawy całego dwudziestego wieku pozwala się zagłębić książka Andrzeja Z. Makowieckiego Warszawskie kawiarnie literackie, która ukazała się 16. września nakładem wydawnictwa Iskry.

Srebrenickie inferno w Warszawie

srebrenickie_inferno_plakat
Wystawa Srebrenickie inferno - opowieść o zbrodni, jaka nie miała miejsca w Europie od czasów II wojny światowej - zostanie otwarta 5. czerwca w siedzibie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych w Warszawie.

Havel na wyciągnięcie ręki w Domu Spotkań z Historią

Havel_plakat_wystawy
30 lat z życia Václava Havla na fotografiach Oldřicha Škáchy - jego bliskiego przyjaciela, dysydenta i fotoreportera - będzie można zobaczyć na wystawie Havel na wyciągnięcie ręki. Wernisaż odbędzie się 29. maja w Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

Stary Sandomierz w fotografii

to_mnie_oczarowalo_plakat
Wystawa starych fotografii Sandomierza zostanie otwarta 11. kwietnia w sandomierskim Ratuszu. Zdjęcia pochodzące ze zbiorów Muzeów Okręgowego i Diecezjalnego w Sandomierzu oraz Biblioteki Diecezjalnej i prywatnej kolekcji Cezarego Łutowicza będzie można oglądać do końca czerwca.

Wirtualne Muzeum Pomarańczowej Alternatywy

muzeum_pomaranczowej_alternatywy
2000 zdjęć i skanów archiwalnych druków, 68 archiwalnych artykułów, 12 publikacji naukowych, 52 fragmenty filmowe, 33 wywiady filmowe z uczestnikami ruchu oraz z historykami i historycznymi postaciami to zasoby Wirtualnego Muzeum Pomarańczowej Alternatywy.

Jak działa kolor w odbiorze historii?

Warszawa_fot_Henry_N_Cobb
Jaka jest różnica oddziaływania fotografii kolorowej i czarno-białej? W jaki sposób kolor w zdjęciach archiwalnych wpływa na naszą percepcję historii? Kiedy fotografowie decydują się na czerń i biel? Dyskusja na ten temat odbędzie się 31. stycznia w Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

Think different - galeria obrazów Agnieszki Pakuły

Think different to brawurowy debiut malarski Agnieszki Pakuły prezentujący wybrane dzieła z kilku dotychczas stworzonych przez nią serii obrazów. Sam tytuł wystawy i sposób, w jaki artystka porusza często pojawiający się w jej pracach temat wojny, zmuszają widza do zmiany punktu widzenia.

Jesteś Bogiem - trasa światłoczuła

jestes_bogiem_fot_katarzyna_kural_gal2
10 małych miejscowości odwiedzą reżyser Leszek Dawid i operator Radek Ładczuk ze swoim filmem Jesteś Bogiem. Spotkania, podczas których zaplanowano seans oraz dyskusję z twórcami, rozpoczną się 26. stycznia wizytą w Zabłociu.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość