Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

horror

Upiorna Metropolitalna Noc Teatrów w Gliwicach

wampiry_i_upiory_plakat
Potwory, które za dnia muszą kryć się przed światłem słonecznym, po zapadnięciu zmroku mogą czuć się bezpiecznie i pokazać, co potrafią. W Gliwicach będą rządziły niepodzielnie nocą z 28. na 29. września podczas IV Metropolitalnej Nocy Teatrów.

Stephen King: Joyland - fragment powieści

Joyland_okladka
Devin Jones, student college'u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu - i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...

Tak zaczyna się najnowsza powieść Stephena Kinga Joyland, która ukaże się w Polsce w przekładzie Tomasza Wilusza 6. czerwca nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Dzięki uprzejmości wydawcy prezentujemy przedpremierowo obszerny fragment książki.

Saga Zmierzch: Przed świtem 2 - galeria i zwiastun

Producenci Sagi Zmierzch ujawnili, że w ostatniej części cyklu Saga Zmierzch: Przed świtem cz. 2  na fanów czeka niespodzianka. Autorka bestsellerowego cyklu książek, a jednocześnie producentka filmu, Stephenie Meyer wprowadziła do scenariusza nowe rozwiązanie finału, którego nie znajdziemy w książce.

Saga Zmierzch: Przed świtem cz. 1 - galeria

Światowa premiera Sagi "Zmierzch": Przed świtem - część 1, pierwszej części finału historii miłości Belli i Edwarda, została zaplanowana na 18. listopada tego roku.

The Walking Dead w Fox Polska

the_walking_dead_plakat
Kanał Fox Polska wystartuje 6. listopada w naszym kraju z premierowym serialem The Walking Dead w reżyserii Franka Darabonta. Filmy powstały na podstawie komiksu Roberta Kirkmana, którego kolejne części ukazują się w Polsce pod tytułem Żywe trupy.

Łukasz Orbitowski: Ten ogień nie boli - opowiadanie

adam_patrzyk_obraz2
Słońce niedługo wybuchnie, zmieniając wszystko w wilgotny obłok. Siedzimy na ganku, bardziej razem niż kiedykolwiek, a wiatr gna w naszą stronę okruchy świata.

Kołysanka - zdjęcia z premiery filmu

Plejada gwiazd polskiego kina pojawiła się na premierze najnowszego filmu Juliusza Machulskiego Kołysanka. Uroczysty pokaz odbył się 8. lutego w warszawskim kinie Cinema-City Sadyba.

Polska premiera francuskich komiksów

super_pan_owoc_okladka
Premiera dwóch francuskich komiksów - Profesor Bell Joanna Sfara oraz Super Pan Owoc Nicolasa de Crécy'ego - odbędzie się 26. lutego w warszawskiej Kawangardzie. Jak informuje wydawca obu tytułów, czyli oficyna timof i cisi wspólnicy, w roli ojców chrzestnych wystąpią Bartosz Sztybor i Jakub Rebelka.

Magda Parus: Wilcze dziedzictwo: ukryte cele - fragment powieści

wilcze_dziedzictwo_okladka
Oto świat mroku, którym rządzą surowe zasady. Świat podzielony pomiędzy wilkołaki i ich bezlitosnych zabójców. Ukryty w głębi gór i niedostępnych lasów. Sięgający po naszą przyszłość. To świat powieści Magdy Parus Wilcze dziedzictwo wydanej 24. lutego nakładem Agencji Wydawniczej RUNA.

Kołysanka Machulskiego - fotosy z filmu

W zagadkowych okolicznościach znikają kolejno mieszkańcy i goście pewnej malowniczej miejscowości. Atmosfera, jak w najlepszych filmach sensacyjnych, gęstnieje ze sceny na scenę, a motorem potęgującym napięcie jest prowadzone przez policjantów śledztwo. Najnowszy film Juliusza Machulskiego Kołysanka trafi do kin 12. lutego.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość