Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

humor

SMILEsia - galeria karykatur Marka Greli

Niezwykłe i wybitne postaci związane ze Śląskiem sportretowane przez rysownika i satyryka Marka Grelę to temat projektu SMILEsia - Uśmiech Śląska - wystawy karykatur, która będzie wędrowała po całej Polsce od kwietnia 2013 do lutego 2014 roku. Plansze z podobiznami m.in. Joanny Bator, Kabaretu Młodych Panów i Artura Rojka odwiedzą kilkanaście polskich miast.

Ślązacy w karykaturze Marka Greli

smilesia_plakat
Hałdy, kopalnie, familoki... a czemu nie uśmiech oraz otwartość Ślązaków i niezwykli ludzie? Przełammy stereotypy - pokażmy Śląsk z najlepszej strony! - to był punkt wyjścia Marka Greli, rysownika, satyryka i karykaturzysty do stworzenia wystawy SMILEsia - Uśmiech Śląska.

Marek Grela - satyryk, karykaturzysta

marek_grela_foto
Choć ma dopiero dwadzieścia kilka lat, to sukcesów i zrealizowanych projektów mógłby pozazdrościć mu niejeden pięćdziesięciolatek. Po raz pierwszy amatorzy dobrej kreski mogli podziwiać prace trzynastolatka z Tychów podczas wystawy w 1999 roku. Wystawy będącej nagrodą w konkursie plastycznym SDK "Tęcza" w rodzinnym mieście artysty. Dalsze sukcesy były tylko kwestią czasu.

Wirtualne Muzeum Pomarańczowej Alternatywy

muzeum_pomaranczowej_alternatywy
2000 zdjęć i skanów archiwalnych druków, 68 archiwalnych artykułów, 12 publikacji naukowych, 52 fragmenty filmowe, 33 wywiady filmowe z uczestnikami ruchu oraz z historykami i historycznymi postaciami to zasoby Wirtualnego Muzeum Pomarańczowej Alternatywy.

Hulaj dusza U Artystów - zaproszenie

hulaj_dusza_fot_Joanna_Dolowska
- Jeżeli myślicie, że Moniuszko i Chopin to nudziarze, grubo się mylicie - przekonują aktorzy Teatru Pijana Sypialnia, którzy zebrali pieśni klasyków i przygotowali z nimi... spektakl komediowy. 7. lutego widowisko muzyczne Hulaj dusza wystawią w klubie U Artystów w Warszawie. Dla chętnego mamy podwójne zaproszenie!

XII Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN and CLASSIC

fun_and_classic_fortepian
Mistrz Waldemar Malicki i zaproszeni przez niego artyści wystąpią w lutym w Nowym Sączu na XII Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN and CLASSIC. Na scenie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ wystąpią doborowi muzycy, mistrzowie w swoim rzemiośle, którzy nie tylko prezentują muzykę, ale również się nią świetnie bawią.

Ostatnia szansa na udział w Konkursie Piosenki Kabaretowej

konkurs_piosenki_kabaretowej
Ostatnia szansa dla wykonawców piosenek kabaretowych: 16. listopada upływa termin nadsyłania zgłoszeń do III Mazowieckiego Konkursu Piosenki Kabaretowej  im. Jeremiego Przybory. Otwarty konkurs na prezentację piosenki o wysokich walorach literackich odbędzie się w grudniu w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie.

Grzegorz Halama w Eskulapie

grzegorz_halama_gal3
Grzegorz Halama będzie gościem 47. Poznańskiego Wieczoru Kabaretowego, który zaplanowano na 29. października w klubie Eskulap.

Pół na Pół Damiana Rybickiego w Kutnie

damian_rybicki_gal1_fot_Monika_Łaskarzewska
"Babranie się w dziczy emocjonalnej" zaproponuje widzom Damian Rybicki podczas swojego recitalu w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. Artysta wystąpi 28. października w ramach projektu muzycznego "Znacie/Nie znacie/Posłuchajcie".

Wystartował pierwszy w Polsce klub komediowy

klancyk_foto
Pierwszy w Polsce klub komediowy powstał w Warszawie w byłej klubokawiarni Chłodna 25. Od 2. października w repertuarze Klubu Komediowego Chłodna codziennie komediowe atrakcje. Tylko w tym miesiącu zaplanowano 45 wydarzeń. 5. października odbędzie się premiera Klancyka Pan Harold, a 20. października Dorota Masłowska wraz z Klancykiem zaprezentują improwizację na temat najnowszej powieści pisarki Kochanie, zabiłam nasze koty czyli napiszmy to jeszcze raz.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość