Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

18. października

18. października

1523 - urodziła się Anna Jagiellonka;

1558 - w Polsce uruchomiono pierwszą międzynarodową linię pocztową Kraków - Wenecja;

1792 - francuski minister spraw wewnętrznych Roland polecił malarzowi Davidowi przygotowanie planu przekształcenia podparyskiego pałacu królewskiego Luwr w muzeum. Otwarcie dla publiczności nastąpiło 8 listopada 1793 r.;

1867 - Stany Zjednoczone formalnie przejęły Alaskę od Rosji.

Więcej w kalendarium »

impreza rodzinna

Chanuka - radosny festiwal świateł w Warszawie

chanukija_fot_Magda_Koralewska
Zbliża się jedno z najbardziej radosnych żydowskich świąt - Chanuka. Przez osiem dni, od 28. listopada do 5. grudnia, będzie trwał w Warszawie festiwal świateł - wspaniała okazja do zabawy i poznawania żydowskiej kultury. Dla dzieci i ich rodziców zaplanowano różnego rodzaju warsztaty, czytanie bajek oraz chanukowe opowieści.

Piknik pod Teatrem na otwarcie sezonu

piknik_w_teatrze
Spotkania z aktorami, wyprzedaż kostiumów i rekwizytów teatralnych, stoiska z rękodziełem, książkami i winylami, warsztaty dla dzieci i wieczorna potańcówka to część atrakcji Pikniku pod Teatrem, który rozpocznie 24. sierpnia nowy sezon w warszawskim Teatrze Powszechnym.

Lato w Parku Odkrywców

park_odkrywcow_foto
Leżaki, gry planszowe i plenerowe, bańki mydlane, warsztaty miejskiego ogrodnictwa i architektury - w Parku Odkrywców Centrum Nauki Kopernik w Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie. W Parku można spędzać każdy weekend od 6. lipca do 25. sierpnia.

Dziecięce święto na Agrykoli i w Łazienkach

dzien_dziecka_agrykola_plakat
Miasteczko gier i zabaw, zgadywanki i gry zręcznościowe, pokazy i warsztaty robotyczne to część atrakcji na imprezie z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się 1. czerwca na warszawskiej Agrykoli. Ciekawy program dla najmlodszych przygotowano także w Łazienkach Królewskich.

Mironalia 2012 - program

mironalia_2012_plakat
Galerie, zaułki, podwórka i chodniki ulicy Tarczyńskiej w Warszawie po raz siedemnasty wypełnią niezwykłe postaci i wydarzenia z okazji Mironaliów. Tegoroczna edycja imprezy inspirowanej twórczością Mirona Białoszewskiego odbędzie się 17. czerwca.

Korowód na Trzech Króli w Toruniu

trzech_kroli_w_toruniu_2012_plakat
Barwny orszak z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem przemierzy 6. stycznia ulice toruńskiej starówki na gigantycznych zwierzętach - tak rozpoczną się uroczyste obchody Święta Trzech Króli w Toruniu. Parada uliczna wyruszy o godzinie 15.00 z ulicy Chełmińskiej i przejdzie Szeroką na Rynek Nowomiejski.

Święto Muzyki na Grochowskiej

swieto_muzyki_na_grochowskiej_2011_plakat
Spontaniczny koncert perkusyjny na kilkudziesięciu beczkach, koncerty, Muzyczny Hyde Park, Akcja Labirynt - otwarte warsztaty artystyczne dla rodziców i dzieci szkół podstawowych - to tylko niektóre punkty programu Święta Muzyki, które bęzie slychac na warszawskiej Pradze od godz. 17.00.

Mironalia 2011

mironalia_2011_plakat
Sztuki Teatru Osobnego i inscenizacje na podstawie poezji Mirona Białoszewskiego, prezentacja wierszy innych polskich poetów, dyskusje literackie, wystawy, projekcje filmów, uliczna gra literacka, recitale - program tegorocznych Mironaliów jest bardzo bogaty. Impreza poświęcona Mironowi Białoszewskiemu odbędzie się 12. czerwca na warszawskiej Ochocie.

Miasto Harcerzy w Powsinie

miasto_harcerzy_foto
Kino pod namiotem, strzelanie z łuku, wspinaczka linowa, harcerska kuchnia polowa, paint ball i wiele innych atrakcji czeka 25. września uczestników imprezy Miasto Harcerzy w powsińskim Parku Kultury.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość