Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

20. września

20. września

1934 - urodziła się Sophia Loren, włoska aktorka filmowa;

1963 - w Auckland w Nowej Zelandii przeprowadzono po raz pierwszy w świecie transfuzję krwi u płodu ludzkiego;

1991 - w Gdańsku utworzono Związek Miast Bałtyckich.

Więcej w kalendarium »

instalacja

Karolina Breguła - poszukiwaczka miejsca sztuki w codzienności

Karolina Breguła (ur. 1979) - artystka multimedialna, autorka instalacji, happeningów, wideo i fotografii. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi i doktorantka tej uczelni. Bada nieprofesjonalnych odbiorców sztuki i ich relację z dziełem. Szuka miejsca dla sztuki w codzienności i ról, jakie dziedzictwo może odgrywać we współczesnym świecie.

Ogród Zimowy Daniela Rycharskiego w Kurówku

Daniel Rycharski - znany z działań artystycznych w przestrzeni wiejskiej - wraz z mieszkańcami Kurówka odmienił krajobraz ich wsi. Tym razem wspólnie z mieszkańcami zbudował ogród zimowy, w którym prezentuje rzeźby wykonane z zepsutych i przerdzewiałych maszyn rolniczych.

Warszawski Dom Kereta nominowany do Archtizer A+

dom_kereta_gal1
Dom Etgara Kereta, czyli najwęższy dom świata, który powstał dzięki miejskiej dotacji w szczelinie między budynkami na warszawskiej Woli, został nominowany do prestiżowej nagrody Archtizer A+ przyznawanej najciekawszym projektom światowej architektury. 

Miron-Off czyli huczne otwarcie Kici Koci

blok_mirona_foto
Spotkania z bohaterami książek Mirona Białoszewskiego - Kicią Kocią (Haliną Oberländer) oraz Eskimi (Anną, Justyną i Tadeuszem Sobolewskimi), pokazy filmów dokumentalnych i fabularnych o Mistrzu Mironie, spektakle (Osmędeusze na żywo i rejestracja telewizyjna Pamiętnika z Powstania Warszawskiego), spacer po Grochowie śladami Mirona, odsłonięcie muralu Elżbiety Kaszuby dedykowanego Białoszewskiemu, zainicjowanie akcji uhonorowania Mirona nazwą ulicy w pobliżu mrówkowca przy Lizbońskiej - to część atrakcji festiwalu Miron-Off, który odbędzie się w ostatni weekend stycznia w Warszawie.

Nieograniczona przestrzeń sztuki w Art Space

unlimited_3_ewa_chelmecka
Obrazy, rzeźby oraz instalacje współczesnych artystów będzie można oglądać od 6. do 12. stycznia na wystawie Nieograniczona przestrzeń sztuki w Art Space w Warszawie. Twórcy  zaprezentują swoje prace w industrialnej przestrzeni nowopowstałego budynku w Warszawie.

Nieograniczona przestrzeń sztuki w Art Space - galeria

Ewa Chełmecka, Faustyn Chełmecki, Andrzej Cisowski, Kvetoslava, Tomek Sikorski, Agnieszka Tazbir, Waldemar Umiastowski, Maciej Wilski i Karolina Wodzinowska-Hankała zaprezentują swoje prace - obrazy i obiekty rzeźbiarskie oraz instalacje - na wystawie Nieograniczona przestrzeń sztuki, którą będzie można oglądać od 6. do 12. stycznia w Art Space w Warszawie.

Dom Kereta - nowe zdjęcia w galerii

dom_kereta_gal1_fot_Bartek_Warzecha_©_Fundacja_Polskiej_Sztuki_Nowoczesnej
Uroczyste otwarcie instalacji artystycznej Dom Kereta odbyło się na warszawskiej Woli 20. października 2012 r. W naszej galerii Domu Kereta można obejrzeć zdjęcia z wnętrza oraz z otwarcia obiektu.

Pierwszy Dzień Otwarty Domu Kereta

dom_kereta_gal2
Kilkaset zaproszonych osób zdążyło zwiedzić Dom Kereta na warszawskiej Woli od uroczystego otwarcia tej instalacji artystycznej w dniu 20. października. Pozostali chętni będą mieli szansę zobaczyć wnętrza podczas dni otwartych. Pierwszy zaplanowano na sobotę 27. października.

Otwarcie Domu Kereta na warszawskiej Woli

dom_kereta_gal3
Izraelski pisarz Etgar Keret będzie gospodarzem najwęższego domu, jaki powstał w Warszawie. Dom Kereta to instalacja artystyczna autorstwa Jakuba Szczęsnego, która powstała w szczelinie między budynkami przy Chłodnej 22 i Żelaznej 74. Uroczyste otwarcie instalacji odbędzie się 20. października.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość