Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

Instytut Grotowskiego

Małe formy teatralne w Instytucie Grotowskiego

Monosytuacje_plakat_Studia_Matejka
Prapremierami spektakli Charmolypi oraz The Woman Decomposed rozpocznie się 1. lutego w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu cykl małych form teatralnych Monosytuacje. W programie znalazły się: klasyczne monodramy oparte na tekście literackim, przedstawienia teatru tańca, a także pokaz multimedialny w wykonaniu zarówno młodych, jak i doświadczonych twórców.

In medias res - prezentacja wokalnych poszukiwań

Prezentacja rezultatów dwuletnich poszukiwań międzynarodowej grupy śpiewaków z Polski, Włoch, Ukrainy i Francji prowadzonej przez Jeana-François Favreau m.in. na włoskich wyspach odbędzie się 9. listopada w Studiu Na Grobli we Wrocławiu. Artyści przedstawią program In medias res: Podróż przez Wielki Tydzień.

Chroniczne życie Odin Teatret - galeria

Spektakl Chroniczne życie legendarnego Odin Teatret miał premierę w 2011 roku. Przedstawienie jest efektem pracy słynnego włoskiego reżysera Eugenia Barby w ramach programu "Masters in Residence" realizowanego w Instytucie Grotowskiego.

Drugi Sezon Mistrzów teatru we Wrocławiu

mauzer_fot_Johanna_Weber
Theodoros Terzopoulos, Anatolij Wasiljew, Eugenio Barba wraz z Odin Teatret, a także Alvis Hermanis i Teatr Nowy z Rygi wezmą udział w II Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Świat miejscem prawdy" Sezon Mistrzów, który rozpocznie się w październiku we Wrocławiu.

Książę Niezłomny według Grotowskiego

ksiaze_niezlomny_grotowskiego_okladka
Książę Niezłomny. Studium i rekonstrukcja spektaklu Jerzego Grotowskiego i Teatru Laboratorium autorstwa Serge’a Ouaknine to najnowsza publikacja Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.

Nabór na seminarium badawcze technik aktorskich Wasiljewa

anatolij_wasiljew_foto
Anatolij Wasiljew, wybitny rosyjski reżyser, badacz teatru, pedagog, założyciel moskiewskiej Szkoły Sztuki Dramatycznej, od kwietnia 2011 do czerwca 2012 prowadzić będzie w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu Seminarium badawcze technik aktorskich. Seminarium odbywać się będzie w ramach programu Masters in Residence.

Premiera nowego spektaklu Petera Brooka w Polsce

vie_et_enseignement_de_tierno_bokar_okladka
Polska premiera nowego spektaklu Petera Brooka 11 and 12 odbędzie się 16. stycznia we Wrocławiu. W drugiej i trzeciej dekadzie miesiąca zaplanowano kilka prezentacji przedstawienia na Scenie na Świebodzkim. Współproducentem projektu jest Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu.

Zero Budget Festival w Instytucie Grotowskiego

Zero Budget Festival - multidyscyplinarne wydarzenie artystyczne, promujące zarówno znanych, mniej znanych, uznanych, jak i debiutujących artystów, badaczy i grupy teatralne, których łączy aktywne podejście do społeczeństwa, kultury i jednostki - rozpoczął się we Wrocławiu. W programie spektakle, pokazy filmowe, koncerty i wykłady.

Apocalypsis cum figuris na zdjęciach Maurizio Buscarino - galeria

Zdjęcia znakomitego włoskiego fotografika Maurizia Buscarino z Apocalypsis cum figuris Teatru Laboratorium można oglądać do 30. kwietnia w Dolnośląskim Centrum Fotografii "Domek Romański" we Wrocławiu.

Inauguracja Roku Grotowskiego 2009

rok_grotowskiego_plakat
Międzynarodowa konferencja naukowa, premiera anglojęzycznej edycji książki Petera Brooka, koncert baulów z Bengalu, prezentacja dokumentu o Teatrze Laboratorium i dwie wystawy znalazły się w programie trzydniowej inauguracji Roku Grotowskiego.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość