Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Jan Paweł II

Koncert Pasyjny Sinfonii Varsovii

koncert_pasyjny_plakat
Chaconne Pendereckiego i Stabat Mater Pergolesiego znalazły się w programie Koncertu Pasyjnego orkiestry Sinfonia Varsovia, która wystąpi pod batutą Jerzego Maksymiuka 26. marca w kościele na Kamionku w Warszawie. Solistami będą Marta Boberska (sopran) i Marcin Gadaliński (kontratenor). Wstęp na koncert jest wolny.

XVII Targi Wydawców Katolickich

jan_pawel_ii_foto
Ponad 140 wystawców weźmie udział w XVII Targach Wydawców Katolickich, które rozpoczną się w Warszawie 8. kwietnia. Impreza będzie odbywała się do 10. kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim.

Bractwo dobrej śmierci, Wyspiański i okno papieskie

bazylika_franciszkanow_krakow_foto
Arcybractwo Męki Pańskiej, nazywane popularnie bractwem dobrej śmierci, Wyspiański i jego najznakomitsze dzieła, spotkania z Janem Pawłem II pod oknem papieskim - to tylko niektóre tematy konferencji naukowej poświęconej specyfice klasztoru Franciszkanów w Krakowie. Konferencja odbędzie się 4. grudnia.

Wieczór z poezją Jana Pawła II

jan_pawel_ii_foto
Wiersze Jana Pawła II w recytacji aktorów Teatru DREWnnO z MDK Szopienice oraz koncert w wykonaniu solistki Opery Śląskiej w Bytomiu Ewy Pytel-Polak, której akompaniować będzie  Joanna Pilch - taki jest program spotkania w ramach X Dni Papieskich, które odbędzie się 18. października w Katowicach-Szopienicach.

Dni Jana Pawła II w Krakowie: Konkurs literacki dla studentów

10 tysięcy złotych czeka na zwycięzcę konkursu literackiego przeprowadzanego w ramach piątych "Dni Jana Pawła II w Krakowie". Swoich sił mogą spróbować studenci wszystkich uczelni w kraju, z wyjątkiem słuchaczy studiów podyplomowych. Prace można przesyłać do 30. września br.

CBOS: 60 proc. ankietowanych jest dumnych z bycia Polakiem

polska_flaga
Blisko 60 proc. ankietowanych jest dumnych z bycia Polakiem, 31 proc. dumę odczuwa rzadko, a 9 proc. nie ma zdania na ten temat. Większość ankietowanych odczuwa dumę, gdy za granicą słyszą o sukcesach sportowców czy o Janie Pawle II. Taki obraz społeczeństwa wyłania się z najnowszego sondażu CBOS.

Polska w podręcznikach do nauki historii w innych krajach

jan_pawel_II_foto
Jan Paweł II, Lech Wałęsa i Mikołaj Kopernik - to Polacy, którzy najczęściej pojawiają się w podręcznikach do nauki historii w różnych krajach - wynika z raportu o sytuacji Polonii i Polaków za granicą, wydanego niedawno przez MSZ.

Spacer po Warszawie śladami Jana Pawła II

jan_pawel_ii_okladka_folderu
Kolejny spacer z przewodnikiem po Warszawie będzie prowadził śladami Jana Pawła II. Spotkanie uczestników wycieczki: 7. listopada o godz. 11.00 przed Punktem Warszawskiej Informacji Turystycznej na Rynku Starego Miasta.

Przed sklepem jubilera w łódzkiej Wytwórni

przed_sklepem_jubilera_plakat
Inscenizacja tekstu Karola Wojtyły Przed sklepem jubilera w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego zostanie zaprezentowana 11. października w łódzkim Klubie Wytwórnia z okazji 31. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Wstęp jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc należy dokonać rezerwacji.

Jan Nowicki w roli księdza Twardowskiego w Opolu

z_oblokow_na_ziemie_plakat
Z obłoków na ziemię, poetycko-muzyczny spektakl teatralny w reżyserii Jana Nowickiego oraz z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego do tekstów ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana, Jana Nowickiego oraz Jana Pawła II, będzie można obejrzeć 21. czerwca w Filharmonii Opolskiej.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość