Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

18. października

18. października

1523 - urodziła się Anna Jagiellonka;

1558 - w Polsce uruchomiono pierwszą międzynarodową linię pocztową Kraków - Wenecja;

1792 - francuski minister spraw wewnętrznych Roland polecił malarzowi Davidowi przygotowanie planu przekształcenia podparyskiego pałacu królewskiego Luwr w muzeum. Otwarcie dla publiczności nastąpiło 8 listopada 1793 r.;

1867 - Stany Zjednoczone formalnie przejęły Alaskę od Rosji.

Więcej w kalendarium »

Jan Sebastian Bach

Najpiękniejsze arie i Piazzolla na Grochowskiej

letnie_koncerty_2013_plakat
Najpiękniejsze arie z oper m.in. Mozarta, Moniuszki i Pucciniego oraz utwory Bacha, Piazzolli, Majkusiaka i Pendereckiego zaaranżowane na akordeon i wiolonczelę będzie można usłyszeć 8. i 9. czerwca w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Mozart i boogie-woogie w Starym Browarze

Maciej_Markiewicz_plakat_koncertu
Światowej klasy pianista Maciej Markiewicz 7. czerwca zagra w Starym Browarze w Poznaniu otwarty dla publiczności koncert promujący nowy album Piano Impressions. Słynący z brawurowego łączenia różnych gatunków muzycznych artysta wystąpi na Szachownicy, która od połowy maja regularnie gości poznańskich pianistów w ramach cyklu "Młodzi wirtuozi na Szachownicy".

Od Bacha do Pendereckiego na Grochowskiej

Marek_Romanowski_foto
Marek Romanowski (kontrabas) i Joanna Galon-Frant (fortepian) wystąpią 18. maja w ramach Letnich Koncertów na Grochowskiej w Warszawie. W programie koncertu znajdą się utwory Bacha, Schuberta i Beethovena. 19. maja odbędzie się koncert Marcina Zdunika (wiolonczela) i Aleksandry Świgut (fortepian), którzy zaprezentują kompozycje Schumanna i Pendereckiego.

Tarja Turunen i Mike Terrana we Wrocławiu

beauty_and_the_beat_plakat
Beauty and the Beat - tak tytuł nosi projekt Tarji Turunen, byłej wokalistki Nightwish, która wystąpi 11. maja we Wrocławiu z perkusistą Mike’m Terraną oraz ponad 120-osobowym chórem i orkiestrą. Będzie to jedyny koncert w Polsce na trasie, w trakcie której Beauty and the Beat pojawia się wyłącznie w kilku miastach Europy i świata.

II Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

Młodzi utalentowanie organiści z Trójmiasta występują podczas II Wrzeszczańskich Dni Muzyki Organowej w Gdańsku. W programie znalazły się cztery koncerty, które zaplanownao na cztery kwietniowe soboty w różnych kościołach Gdańska Wrzeszcza. Wszystkie recitale zaczynają się o godz. 20.00.

Koncertowe DVD Tarji Turunen

act_1_dvd
Act 1, pierwsze koncertowe wydawnictwo Tarji Turunen w jej rockowo-metalowym dorobku, ukaże się w Polsce 24. sierpnia. Materiał został zarejestrowany podczas dwóch wieczorów w marcu tego roku w argentyńskim mieście Rosario. Tarja wystąpiła tam na scenie Teatro El Circulo.

Koncerty organowe na Ursynowie

koncerty_organowe_na_ursynowie_2011_plakat
Sześć koncertów organowych odbędzie się w październiku i listopadzie w w kościołach warszawskiej dzielnicy Ursynów. Pierwszy koncert - 16. października w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego.

Bachowska Pasja w Ostrowcu Świętokrzyskim

pasja_sw_mateusza_plakat
Pasji wg św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha z udziałem trzech chórów, dwóch orkiestr oraz sześciorga solistów będzie można wysłuchać w Niedzielę Palmową 17. kwietnia w Bazylice Miłosierdzia Bożego na Ogrodach w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pasja wg św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha

pasja_sw_mateusza_plakat
Pasja wg św. Mateusza to jedna z dwóch zachowanych w całości pasji autorstwa Jana Sebastiana Bacha. Powstała w ostatnim okresie jego twórczości, gdy kompozytor zajmował stanowisko kantora przy Kościele św. Tomasza w Lipsku. Premiera Pasji odbyła się w Wielki Piątek 15. kwietnia 1729 r. Potem kompozycja przeleżała 100 lat w archiwum zapomniana, aż odkrył ją i przedstawił (we fragmentach) Feliks Mendelssohn-Bartholdy 11. marca 1829 r. w berlińskiej Singakademie.

Koncert organowy na Ursynowie

koncerty_organowe_na_ursynowie
Karolina Mika wystąpi 21. listopada z koncertem organowym w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. W programie utwory Raisona, Bacha, Francka i Liszta.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość