Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

Jarmark Jagielloński

Jarmark Jagielloński 2013 w Lublinie

jarmark_jagiellonski_2013_plakat
Sztukę i rzemiosło tradycyjne w wykonaniu artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Słowacji będzie można podziwiać i nabywać podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Stragany i sceny, ponieważ nie zabraknie też wydarzeń artystycznych, wypełnią Stare Miasto i Błonia pod Zamkiem od 15. do 18. sierpnia.

Kończy się Jarmark Jagielloński w Lublinie

jarmark_jagiellonski_2010_gal10
Jarmark Jagielloński w Lublinie dobiega końca. Stare Miasto i Błonia pod Zamkiem odwiedziło ponad dwieście tysięcy gości. Swoje wyroby zaprezentowało 250 wystawców z różnych zakątków Europy. Słynna jarmarkowa kura wzięła udział w ponad piętnastu paradach, w tym w licznych nocnych eskapadach ulicami Lublina.

Jarmark Jagielloński 2010 - galeria

Ruszyła pierwsza parada, miedziana kura wyległa na ulice Starego Miasta, a kupcy wystawili swoje towary na rynku. Można tu znaleźć nieomal wszystko: od drewnianych zabawek dla dzieci, biżuterii, przez obrusy, przyrządy kuchenne, ceramikę, rzeźbę artystyczną i obrazy - malowane np. na drewnie, ale również powstające z wycinanek.

Trwa Jarmark Jagielloński w Lublinie

jarmark_jagiellonski_2010_plakat
Dobiega końca drugi dzień Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Plac po Farze wypełnił się muzykantami, przybywają nowi goście. W oczekiwaniu na kolejne punkty programu można poznać tajniki tkactwa, garncarstwa czy kowalstwa. Dużym zainteresowanie cieszą się kramiki oferujące tradycyjną kuchnię. W tak gorące dni pragnienie świetnie gasi kwas chlebowy.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość