Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Jerzy Popiełuszko

Beatyfikacja księdza Jerzego Popiełuszki

beatyfikacja_ksiedza_popieluszki_plakat
Ksiądz Jerzy Popiełuszko zostanie beatyfikowany 6. czerwca 2010 roku jako męczennik za wiarę. Msza święta beatyfikacyjna odbędzie się o godz. 11.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Przewodniczyć jej będzie abp. Angelo Amato, prefekt Kongregacji ds. beatyfikacji i kanonizacji. Msza będzie transmitowana w TVP1, TVP Polonia oraz TVP Info z tłumaczem migowym.

Po zakończeniu mszy - około godz. 13.30 - z Placu Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami księdza Jerzego do Świątyni Opatrzności Bożej.

Sumliński o ks. Popiełuszce w Gliwicach

teresa_trawa_robot_okladka
Dziennikarz Wojciech Sumliński, autor książki Wokół męczeństwa ks. Jerzego Popiełuszki, spotka się z czytelnikami 2. grudnia w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

Opowieść o księdzu Jerzym w Krakowie

Film Zwycięzcy nie umierają. Opowieść o księdzu Jerzym w reżyserii Rafała Wieczyńskiego będzie można obejrzeć 20. października w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie w ramach Filmowego Klubu Historycznego.

Dlaczego zginął ksiądz Popiełuszko? Premiera książki Sumlińskiego

teresa_trawa_robot_okladka
Książka Wojciecha Sumlińskiego przedstawiająca nieujawnione dotąd fakty dotyczące zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki ukazała się 19. października nakładem Frondy, w 25. rocznicę śmierci kapłana "Solidarności". Wstęp do publikacji Teresa, Trawa, Robot. Największa operacja komunistycznych służb specjalnych napisał przyjaciel księdza Jerzego i opozycjonista ks. Stanisław Małkowski.

Konferencja naukowa w 25. rocznicę śmierci ks. Popiełuszki

Popiełuszko news1
O aktualnym stanie badań i wiedzy na temat okoliczności śmierci ks. Jerzego Popiełuszki debatowali 16. października w Toruniu historycy i politolodzy. Ogólnopolska konferencja pt. 25. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Kościół w dobie totalitaryzmów: hitlerowskiego i komunistycznego rozpoczęła regionalne obchody rocznicy śmierci kapłana.

Popiełuszko pokonał Slumdoga

Popiełuszko_plakat
„Popiełuszko. Wolność jest w nas” już w pierwszy weekend od dnia swojej premiery pokonał w bitwie o najwyższą frekwencję  zdobywcę 8-miu tegorocznych Oscarów, film „Slumdog. Milioner z ulicy”. Obraz w reżyserii  Rafała Wieczyńskiego przyciągnął do kin blisko 150 tysięcy widzów, plasując się tym samym na pierwszym miejscu polskiego zestawienia najbardziej kasowych filmów i wyprzedzając liczbą widzów dzieło Danny’ego Boyle’a.

Popiełuszko dla wszystkich

Popiełuszko_plakat
„Popiełuszko. Wolność jest w nas” - film uznawany za największą polską produkcję ostatnich lat - już 27 lutego będzie miał swoją kinową premierę. Obraz w reżyserii Rafała Wieczyńskiego opowiada o życiu ks. Jerzego Popiełuszki - jednego z największych bohaterów naszych czasów. Film pojawi się również w wersji z napisami dla osób głuchoniemych i niedosłyszących.

Adam Woronowicz - nota biograficzna

Adam Woronowicz - aktor teatralny i filmowy. Od 2001 jest aktorem Teatru Powszechnego. Współpracował ze znakomitymi reżyserami, m.in.: Anną Augustynowicz, Piotrem Cieplakiem, Piotrem Tomaszukiem.

Premiera filmu Popiełuszko w lutym

popieluszko_fotos1
Premiera filmuPopiełuszko rozpocznie 22. lutego 2009 r. obchody 25. rocznicy śmierci księdza. Jerzego. Obchodom będzie towarzyszyła duża kampania informacyjno - edukacyjna.

Stan wojenny na planie filmu "Popiełuszko"

Oddziały ZOMO, wozy bojowe, gaz łzawiący...a wszystko w Warszawie Anno Domini 2008. Na szczęście wyłącznie na planie filmowym. W stolicy trwają bowiem zdjęcia do filmu "Popiełuszko" w rezyserii i według scenariusza Rafała Wieczyńskiego. 
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość