Środa, 2017.04.26 Marii, Marzeny, Ryszarda
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. kwietnia

26. kwietnia

Dzień Drogowca i Transportowca

Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej

Święto Narodowe Zjednoczonej Tanzanii

Świeto Lasu

Gdy w kwietniu ciepłe deszcze padają,
pogodną jesień zapowiadają.

1798 - urodził się francuski malarz romantyczny Eugene Delacroix. Jego najsłynniejszym dziełem jest obraz Wolność wiodąca lud na barykady;

1888 - urodził się angielski poeta, dramaturg i krytyk literacki Thomas Stearns Eliot, laureat literackiej Nagrody Nobla w 1948;

1925 - pośmiertnie została wydana powieść Frantza Kafki Proces.

Więcej w kalendarium »

język

PAISM o swoim projekcie pixacaism

Pixacaism to projekt, który dojrzewał powoli. Zaczęło się najlepiej jak mogło, czyli od graffiti. Moje litery ewoluują systematycznie od 2000 roku. Od dynamicznych i ostrych form czasami ocierających się o abstrakcję, do wyraźnych, czytelnych jednokolorowych napisów, które maluję obecnie.

Gimnastyka pomaga w nauce języka

Być może w przyszłości lekcje języka obcego będą nieco przypominały zajęcia z WF. Okazuje się bowiem, że ludzie przyswajają nowy język łatwiej, gdy nauce słów towarzyszy ruch - informuje "New Scientist".

Odkryto tysiące pancerzy żółwi ze starożytnymi inskrypcjami

W środkowych Chinach archeolodzy odkryli tysiące pancerzy żółwi pokrytych znakami chińskiego pisma sprzed ponad 2800 lat - informuje serwis internetowy People’s Daily Online. 

Kuchnia, która mówi i uczy francuskiego

Innowacyjna kuchnia, która w języku francuskim krok po kroku daje instrukcje, jak przygotować chociażby żabie udka, ma szansę zrewolucjonizować nauczanie języków obcych na Wyspach, a przynajmniej przenieść naukę z tradycyjnej szkolnej klasy w bardziej inspirujące i motywujące miejsce.

Tłumacz w mózgu u ludzi dwujęzycznych

U ludzi dwujęzycznych pierwszy język ma wpływ na korzystanie z drugiego języka i rozumienie go - informuje serwis EurekAlert.

Językoznawca o języku celebrytów

- Celebryci używają polszczyzny nie do końca swojej, podpierając się językowymi protezami; kierują się pewną normą, ale nie jest to norma literacka; nie potrafią przekonać do siebie przy pomocy języka - ocenił prof. Wiesław Godzic.

Półroczne dzieci potrafią odróżniać pojedyncze słowa

dziecko_polroczne_foto
Dzięki intonacji i akcentowaniu mówiącego, sześciomiesięczne dziecko jest w stanie nie tylko odróżnić pojedyncze słowa, ale również kojarzyć je z informacją wizualną - informują amerykańscy naukowcy na łamach pisma "Proceedings of the National Academy of Sciences". 

Opowieści poprawiają życie chorych z demencją

Snucie krótkich, barwnych opowieści poprawia samopoczucie pacjentów z chorobą Alzheimera i innymi postaciami demencji - informuje pismo "Nursing Research".

Nauka języków obcych jak najwcześniej

dziecko_pisze
Dzieci powinny rozpoczynać naukę języków obcych jak najwcześniej - uznali uczestnicy konferencji Fundacji Instytutu Jakości w Edukacji. Powinno to być robione umiejętnie, bo błędy popełnione na najniższym poziomie edukacji później bardzo trudno naprawić.

Dzieci wierzą w to, co im mówimy

swiety_mikolaj_konkursowy_rysunek
Istnieje powszechne przekonanie, że małe dzieci wierzą we wszystko, co widzą, na przykład w istnienie grubego mężczyzny w czerwonym kostiumie, który jeździ w saniach ciągniętych przez renifery.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość