Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

Julian Tuwim

Machalica i Borowski z Tuwimem w Poznaniu

tuwim_nie_tylko_liryczny_plakat
Piotr Machalica i Piotr Borowski zaprezentują autorski wybór utworów Juliana Tuwima w barze hotelu Blow Up Hall 5050 na terenie Starego Browaru w Poznaniu. Nie tylko liryczne spotkanie z twórczością Tuwima odbędzie się 19 stycznia.

Premiera uniwersytecka Balu w Operze

bal_w_operze_foto
Bal w Operze - jeden z najgłośniejszych utworów Juliana Tuwima, arcydzieło polskiej literatury XX wieku - zostanie wystawiony w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Premiera studencka odbędzie się 5. grudnia. Dla żaków specjalna zniżka.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2013

mfkig_logo
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi doczekał się szerokiej przestrzeni. W tym roku odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena, gdzie uda się pomieścić większość festiwalowych atrakcji, w tym targi komiksu i gier, konkursy i rozgrywki turniejowe, panele, warsztaty i spotkania autorskie odbywające się od 4. do 6. października. Tylko część wystaw będzie można obejrzeć m.in. w Domu Literatury oraz ŁDK.

Teatralna uczta na X edycji Festiwalu Singera

festiwal_singera_2013_plakat
Teatralne gwiazdy światowej sławy m. in. z Rumunii, Argentyny i Izraela wystąpią w Warszawie pod koniec sierpnia podczas X edycji Festiwalu Singera. Teatr Żydowski z Bukaresztu wystawi Yentl na podstawie prozy I. B. Singera, a argentyńska artystka Candelaria Saenz Valiente wystąpi z performansem Golem w reżyserii Anny Smolar. Zaprezentowana zostanie również sztuka na podstawie Sz. An-Skiego The Dybbuk Between Two Worlds w adaptacji Szmuela Shohata dla Teatru Narodowego Habima z Izraela.

Szawuot z Tuwimem i przyjaciółmi w Szczecinie

szawuot_plakat
Koncert plenerowy Szawuot z Tuwimem i przyjaciółmi odbędzie się 18. maja na placu przed Teatrem Polskim w Szczecinie. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie w Roku Tuwimowskim postaci wybitnego polskiego poety pochodzenia żydowskiego.

Olsztyn: Noc Muzeów 2013 w Planecie 11

Koncert olsztyńskich hiphopowców rapujących Tuwima i Fredrę, kiermasz książek oraz konkursy książkowe i filmowe, w tym finał konkursu "Zrób fotkę w MBP: to część atrakcji Nocy Muzeów w olsztyńskiej bibliotece Planeta 11. 18. maja Planeta 11 będzie otwarta w godzinach 9-15 i 18-24.

Stare szlagiery w Teatrze Żydowskim

oberza_pod_zlotym_rogiem_plakat
Spektakl Oberża Pod Złotym Rogiem, czyli stare szlagiery (U cioci na imieninach, Czy tutaj mieszka panna Agnieszka?, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Ta mała piła dziś) przeplatane skeczami w stylu kabaretu Qui Pro Quo, wraca w kwietniu na scenę Teatru Żydowskiego.

Literacki Wehikuł Czasu z Julianem Tuwimem

wehikul_czasu_z_tuwimem
Warsztaty dla dzieci w różnym wieku jako pretekst do wejścia w świat wierszy, rymów, metafor oraz fabuł i przenoszenie świata w nich przedstawionego do rzeczywistości - to program zajęć z cyklu Literacki Wehikuł Czasu w Muzeum Literatury w Warszawie. 3. marca bohaterem zajęć będą Julian Tuwim i jego poezja.

Lokomotywa Tuwima w Teatrze Powszechnym

lokomotywa_foto
Najbardziej znane wiersze dla dzieci Juliana Tuwima zostaną zaprezentowane na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie w spektaklu Lokomotywa reżyserowanym przez Piotra Cieplaka. Premiera zapowiadana jest na 27. lutego.

Piosenki z tekstami Tuwima w Domu Literatury

Premiera spektaklu muzycznego Kabaretu  Bi-Ba-Bo Miłość ci wszystko wybaczy przygotowana w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima odbędzie się 25. stycznia w Śródmiejskim Forum Kultury - Domu Literatury w Łodzi.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość