Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

Kaczor Donald

Rysownik Kaczora Donalda w Polsce

don_rosa_wiki
Amerykański rysownik i scenarzysta Don Rosa będzie jednym z gości Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Legendarny mistrz komiksów z Kaczogrodu, wielbiciel Sknerusa McKwacza i autor jego komiksowej biografii spotka się z czytelnikami 5. października w Atlas Arenie.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2013

mfkig_logo
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi doczekał się szerokiej przestrzeni. W tym roku odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena, gdzie uda się pomieścić większość festiwalowych atrakcji, w tym targi komiksu i gier, konkursy i rozgrywki turniejowe, panele, warsztaty i spotkania autorskie odbywające się od 4. do 6. października. Tylko część wystaw będzie można obejrzeć m.in. w Domu Literatury oraz ŁDK.

21. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2010

21_mfkig_plakat
Norm Breyfogle - znakomity rysownik amerykański, znany m.in. z serii Batman, Alex Robinson z USA - wielokrotnie nagradzany twórca opowieści obyczajowych, m.in. Wykiwani, Cesare Ferioli pracujący dla tygodnika "Kaczor Donald" i serii "Gigant", niemiecki twórca Uli Oesterle - autor komiksu Hector Umbra oraz Grzegorz Rosiński to najsłynniejsi goście 21. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Festiwal rozpocznie się 1. października i potrwa trzy dni.

Kalendarz z Kaczorem Donaldem nagrodzony - galeria

Kalendarz Duckomenta 2009 został wyróżniony na V Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych VIDICAL 2009. Kalendarz prezentuje reprodukcje słynnych prac malarskich, w które wpleciona jest kultowa postać Kaczora Donalda.

9. Warszawskie Spotkania Komiksowe 2009

9_wsk_plakat
Premiery komiksowe, m.in. komiksu reportażowego Przemka Truścińskiego, Tomka Kwaśniewskiego i Alexa Kłosia, debiut dwóch nowych serii komiksowych Egmontu i spotkanie z disneyowskim rysownikiem Cesarem Feriolim to część atrakcji 9. Warszawskich Spotkań Komiksowych. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych - z okazji 15. urodzin tygodnika Kaczor Donald w Polsce przygotowano wystawę oraz konkursy, zabawy i warsztaty dla dzieci.

Cèsar Ferioli - disneyowski rysownik

cesar_ferioli_foto
Cèsar Ferioli urodził się w 1959 roku w Barcelonie (Hiszpania). Gdy miał 4 latka po raz pierwszy zetknął się z komiksem o Kaczorze Donaldzie. Od tamtej pory stał się zagorzałym fanem Carla Barksa - autora disneyowskich komiksów z "kaczymi" bohaterami.

Urodziny Kaczora Donalda w Warszawie

kaczor_donald_wystawa_plakat
Pismo Kaczor Donald świętuje swoje 15. urodziny w Polsce. Z tej okazji została otwarta w InfoQulturze w Warszawie wystawa poświęcona zwariowanemu kaczorowi, którą można zwiedzać od 14. do 29. marca.

Historia tygodnika KACZOR DONALD i innych komiksów z KACZOGRODU

kaczor_donald_15lat_logo
"Kaczor Donald" to jedyny tygodnik dziecięcy w Polsce. Pismo kierowane jest do czytelników w wieku 7-12 lat, ze wskazaniem na chłopców. Cotygodniowa dawka kilkudziesięciu kipiących humorem stron komiksu o przygodach Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego, wzbogacona o łamigłówki, konkursy i inteligentne zabawy słowne ukazuje się nieprzerwanie na polskim rynku od 15. lat.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość