Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Katowice

Maria Meyer z pieśniami żydowskimi w Korezie

Maria Meyer wystąpi 20. września w katowickim Teatrze Korez z koncertem pieśni żydowskich Graj dla nas, graj. Program stanowi swoistą mozaikę złożoną z tradycyjnych, dawnych pieśni (m. in. Bubliczki, Rebeka) oraz utworów napisanych współcześnie.

Agnieszka Osiecka i jej archiwum rodzinne - spotkanie z Agatą Passent

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza na spotkanie "Agnieszka Osiecka i jej archiwum rodzinne". Spotkanie z Agatą Passent odbędzie się 21. września.

Narodowe Czytanie Fredry w Katowicach

sluby_panienskie_gal10
Mnóstwo atrakcji czeka na uczestników pikniku literackiego, który odbędzie się 7. września w Parku Kościuszki w Katowicach. Impreza jest częścią ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania utworów Aleksandra Fredry. Na Małej Scenie pojawią się aktorzy z Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego oraz Teatru Rawa, a także zespoły muzyczne.

Najlepsze filmy AfryKamery 2013 w Katowicach i Koninie

afrykamera_logo
Najlepsze filmy tegorocznej AfryKamery, w tym ulubieńcy publiczności oraz Jury, będzie można obejrzeć od 5. do 10. lipca w Kinoteatrze Rialto w Katowicach oraz w Kinie Centrum w Koninie. Dodatkowo w Katowicach odbędą się dwie polskie premiery znakomitych dokumentów Mavambu oraz Africa: The Beat.

Czytam w podróży... Herberta

czytam_w_podrozy_herberta_logo
Kilkuset młodych ludzi będzie rozdawało 26. lutego zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta w środkach transportu, na przystankach i w przestrzeni miejskiej 16 polskich miast. Zakładki będą także dystrybuowane w bibliotekach miejskich oraz w wybranych księgarnio-kawiarniach.

Odjazdy 2013 w katowickim Spodku

odjazdy_logo
Coma, Luxtorpeda, Myslovitz, Turboweekend (DK), Lao Che, Bednarek oraz Curly Heads wystąpią podczas kolejnej edycji imprezy Odjazdy, która odbędzie się w katowickim Spodku 9. marca.

OFF Festival Katowice 2013

off_festival_2013
Deerhunter, Jens Lekman, Metz, Merchandise i Laurel Halo to pierwsi wykonawcy, którzy potwierdzili obecność na OFF Festivalu w Katowicach. 8. edycja święta muzyki alternatywnej odbędzie się w Dolinie Stawów od 2. do 4. sierpnia 2013.

Pinnawela z nowym projektem w Katowicach

pinnawela_foto
Pinnawela czyli Paulina Przybysz (połówka siostrzanego duetu formacji Sistars) zaprezentuje przedpremierowo najnowszy projekt - RITA PAX - 7. września na festiwalu Kocham Katowice - Urodziny Miasta.

Wszechświat Stephena Hawkinga w Katowicach

tajemniczy_kosmos_skrin
Pokaz filmu Wszechświat Stephena Hawkinga odbędzie się 6. września w katowickim Rondzie Sztuki (Klub Oko Miasta) w ramach spotkań Śląskiej Kawiarni Naukowej. To pierwszy z serii filmów dokumentalnych BBC, jakie znalazły się w nowej 26-tomowej kolekcji Edipresse Polska Tajemniczy Kosmos.

Lato z Książką 2012 w Katowicach

dziecko_sportowe
"Z Tomkiem na Kon-Tiki opływamy Ameryki" - pod takim hasłem Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przygotowała ciekawą ofertę wydarzeń dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście. W programie: wycieczki, zajęcia warsztatowe i komputerowe, konkursy wiedzy, literackie, fotograficzne, plastyczne, zawody sportowe, wyjścia do kina, teatru, atrakcyjne gry i zabawy w plenerze, zajęcia kulinarne i wiele, wiele innych atrakcji.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość