Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

Kayah

Kayah Transoriental Orchestra w Krakowie

kayah_Transoriental_Orchestra
Koncert Kayah Transoriental Orchestra, czyli Kayah z towarzyszeniem instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, odbędzie się 11. stycznia w Kijów Centrum w Krakowie.

Benefis Szymona Szurmieja w Teatrze Żydowskim

Szymon_Szurmiej_2010_fot_Rafal_Latoszek
Szymon Szurmiej obchodzi 18. czerwca 90. urodziny. Przygotowany z tej okazji benefis artystyczny W 90 lat dokoła Szymona to nie tylko celebracja dokonań artystycznych jubilata. To również szalona podróż po XX i XXI wieku, które obfitowały w największy rozwój kulturowy i techniczny.

OdraNocka Art Festival we Wrocławiu

odranocka_logo
Portugalska gwiazda fado Mafalda Arnauth, a także Grzegorz Turnau, Kayah z Royal String Quartet, Marcin Wyrostek i Tango Corazon Quintet oraz Dawid Podsiadło wystąpią podczas nowej imprezie wrocławskiej - OdraNocka Art Festival. Świat aktorski i kabaretowy reprezentować będą: Jerzy Trela, Krzysztof Globisz, Artur Andrus i Maria Czubaszek.

Madame Tyson na uroczyste otwarcie AfryKamery 2013

afrykamera_2013_plakat
Premierowy pokaz dokumentu Madame Tyson Edwarda Porembnego z muzyką Pako Sarra, występ najlepszego bębniarza djembe i dundun - Gwinejczyka Gaspara Condo oraz pokaz walk zapaśników znalazły się w programie uroczystego otwarcia AfryKamery 2013. Festiwal rozpocznie się 10. kwietnia w Kinie Luna w Warszawie.

Stańko+ w Gdańsku - szczegóły

solidarity_of_arts_2012_logo
Dwie sceny po dwóch stronach platformy wychodzącej centralnie w publiczność, a na scenach Quincy Jones, Chaka Khan, Richard Bona, Bigband Radia Północnych Niemiec oraz wielu polskich artystów z bohaterem wieczoru Tomaszem Stańką na czele - takie atrakcje zapowiadają organizatorzy niezwykłego koncertu Stańko +.

Książę muzyki gospel i inne atrakcje Festiwalu Singera

ach_odessa_mama_plakat
Wybitny amerykański wokalista Joshua Nelson noszący miano księcia muzyki gospel będzie jedną z gwiazd IX edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. A to dopiero początek długiej listy artystów, którzy potwierdzili udział w imprezie. Do Warszawy zawita również po raz pierwszy izraelski teatr Nephesis Theatre ze spektaklem Gimpel the Fool opartym na opowiadaniu noblisty I. B. Singera. Festiwal rozpocznie się 25. sierpnia, a wydarzenia festiwalowe zaplanowano do 2. września.

Stańko + Quincy Jones i Chaka Khan w Gdańsku

solidarity_of_arts_2012_logo
Quincy Jones i Chaka Khan będą gośćmi koncertu STAŃKO+, który odbędzie się 11. sierpnia na Wyspie Ołowianka w Gdańsku w ramach festiwalu Solidarity Of Arts. Po fenomenalnych koncertach Możdżer+ i Marcus+, które odbyły się w poprzednich latach, miłośników jazzu czeka kolejna muzyczna uczta.

Kuba Badach - od dzieciństwa na scenie

kuba_badach_foto
Kuba Badach (ur. 24 sierpnia 1976) - wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny; lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters.

Koncert i płyta Pamięci Andrzeja Zauchy

pamieci_andrzeja_zauchy_plakat
Ewa Bem, Kayah, Krystyna Prońko, Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach, Janusz Szrom i Andrzej Sikorowski wystąpią podczas Koncertu Pamięci Andrzeja Zauchy, który odbędzie się 24. września - w 20. rocznicę śmierci legendarnego wokalisty - w Sali Kongresowej w Warszawie. Kilkanaście dni przed koncertem ukazała się płyta Pamięci Andrzeja Zauchy - 20. rocznica śmierci.

Kayah & Royal Quartet w Teatrze 6.piętro

kayah_royal_quartet_foto
Kayah i Royal Quartet wystąpią 24. sierpnia w Teatrze 6.piętro w Warszawie. W programie koncertu materiał ze wspólnej płyty wydanej w marcu tego roku.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość