Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Kielce

Weekend Edukacji i Zabawy w Kielcach

weekend_edukacji_i_zabawy
Prezentacja oferty edukacyjnej placówek z Kielecczyzny oraz występy artystyczne na specjalnie przygotowanej scenie to najważniejsze elementy programu I Weekendu Edukacji i Zabawy w Galerii Korona w Kielcach. Impreza odbędzie się 24. i 25. sierpnia.

Stephen Clarke w Polsce

stephen_clarke_foto
Stephen Clarke, Brytyjczyk mieszkający na stałe w Paryżu błyskotliwie obalający stereotypy i mity na temat Anglii i Francji, autor bestsellerowej serii Merde!, spotka się z polskimi czytelnikami w Gdańsku (12.09), Warszawie (13.09) i Kielcach (14.09).

S.O.S. - Kielce dla Afryki

Wioska pigmejska wyrośnie 20. maja w sercu Kielc na Placu Artystów. Uczestnicy akcji zbudują prawdziwą pigmejską chatę, będą jedli maniok i najprawdziwszy miód prosto z Afryki, a wszystko odbędzie się przy wtórze afrykańskich bębnów i w barwach strojów z "czarnego lądu".

Memorial to Miles: Targi Kielce Jazz Festival 2011

memorial_to_miles_2011_plakat
Gwiazdy jazzu z Polski, Niemiec i Holandii wystąpią w trzeciej dekadzie września podczas ósmej edycji festiwalu "Memorial to Miles" poświęconego pamięci Davisa. Każda edycja festiwalu odbywa się pod koniec września: termin związany jest z rocznicą śmierci genialnego wirtuoza trąbki.

Lato Filmów w Drodze rusza w Polskę

lato_filmow_w_drodze_2011_plakat
7 filmów, 17 miast i ponad dwa miesiące projekcji - tak wygląda w liczbach pierwsza objazdowa edycja Festiwalu Filmowego i Artystycznego Lato Filmów, czyli Lato Filmów w Drodze. W kwietniu, maju, czerwcu i lipcu Lato Filmów w Drodze zawita do miast i kin należących do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Eric Truffaz i Siggy Davis na Targi Kielce Jazz Festival

siggy_davis_foto
Czołowy trębacz Europy Eric Truffaz i charyzmatyczna wokalistka z Nowego Jorku Siggy Davis to gwiazdy tegorocznego Targi Kielce Jazz Festival. Od 24. do 26. września deski dużej sceny Kieleckiego Centrum Kultury otwarte będą dla jazzmanów, a w tym roku po raz pierwszy także dla produkcji filmowych.

Stefan i Majonez w kieleckim muzeum

stefan_i_majonez_grafika
Wernisaż wystawy Stefan i Majonez, która jest częścią projektu Żeromski dla odmiany, odbędzie się 12. sierpnia w siedzibie Muzeum Narodowego w Kielcach przy Orlej 3. Współorganizatorem wystawy jest Grupa Artystyczna Łódź Kaliska.

Historia zabawek w kieleckim Muzeum

Drewniany rower, koń na kółkach, "karuzelki", ptaki klepiące skrzydłami - to zabawki, którymi bawiły się dzieci kilkadziesiąt lat temu w środowisku wiejskim. O historii zabawek w Polsce będzie można usłyszeć 6. czerwca w Muzeum Narodowym w Kielcach.

Niedziela z Kalevalą w Kielcach

kalevala_ilustracja_adama_korpaka
Kalevala - inspiracja do rozważań o kulturze ludowej to tytuł wykładu Magdaleny Kowalskiej, który zostanie wygłoszony 14. lutego w Kamienicy Pod Trzema Herbami w Kielcach. Wykład jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie Fiński epos Kalevala w ilustracjach Adama Korpaka.

O Powstaniu Styczniowym w kieleckim muzeum

Powstanie Styczniowe w zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach będzie tematem najbliższego spotkania z cyklu "Niedziela w Muzeum", które odbędzie się w Pałacu Biskupów Krakowskich 31. stycznia.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość