Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

kiermasz

Big Book Festival: Tysiąc książek za złotówkę

big_book_festival_plakat
Eden Lema, Baśnie Andersena czy Dzienniki Gombrowicza - te oraz setki innych książek z zasobów urzędu miasta będzie można kupić za symboliczną złotówkę w niedzielę, 23. czerwca, podczas Big Book Festival. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na stworzenie nadwiślańskiej mini-czytelni.

10. Warszawskie Święto Chleba

warszawskie_swieto_chleba_2012_plakat
Wypieki mistrzów piekarstwa, miody, produkty tradycyjne i ekologiczne, dzieła twórców ludowych i wiele innych atrakcji przewidują organizatorzy 10. Warszawskiego Święta Chleba. Impreza z największym w stolicy kiermaszem pieczywa odbędzie się 7. października na Placu Teatralnym.

Weekend z książką w Zamku

weekend_z_ksiazka_w_zamku
Spotkanie z blogerkami, otwarta akcja "Poczytam Ci Mamo", wielka akcja wymiany książek "przyTARGaj KSIĄŻKI", tradycyjne zwiedzanie zamku z przewodnikiem Maciejem Szymaniakiem oraz książkowy warsztat artystyczny znalazły się w programie "Majowego weekendu z książką", który odbędzie się w CK Zamek w Poznaniu 26. i 27. maja.

Kiermasz książek w Stacji Muranów

Kiermasz książek z okazji Światowego Dnia Książki odbędzie się w niedzielę 22. kwietnia w Stacji Muranów w Warszawie. W programie spotkania z autorami.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2011 we Wrocławiu

jarmark_bozonarodzeniowy_wroclaw_foto
Kupcy z Polski, Litwy, Węgier, Niemiec, Białorusi, Austrii i Czech rozgościli się na wrocławskim Rynku, gdzie rozpoczął się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczną atrakcją są pokazy i warsztaty rzeźbienia w lodzie, gdzie pod okiem instruktora - rzeźbiarza, gdzie m.in. powstaje z bryły lodowej Królowa Śniegu. Pokazy technik rzeźbienia w lodzie zaplanowano na 3. grudnia.

Wianki na warszawskim Podzamczu

wianki_warszawa_2011_plakat
Wioska świętojańska wyrośnie 25. czerwca na warszawskim Podzamczu. O 14.00 rozpocznie się tam pierwszy etap gry miejskiej WarszaWIANKI. Wieczorem na dużej scenie ustawionej przy ulicy Sanguszki zagrają: Monika Brodka, Wilki oraz gwiazdy z zagranicy - Kelis i Sunrise Avenue.

2. Warszawski Kiermasz Książki

ksiazki_foto
W weekend po zakończeniu Warszawskich Targów Książki (21-22 maja 2011 roku) odbędzie się plenerowy Warszawski Kiermasz Książki na Rynku Mariensztackim.

Prońko i Jarocka gwiazdami zielonogórskiej Wigilii

irena_jarocka_premiera_gal32
Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Ireny Jarockiej Ponieważ znów są Święta... oraz Koncert Charytatywny Warto jest pomagać z udziałem Krystyny Prońko znalazły się w programie miejskiej Wigilii dla mieszkańców Zielonej Góry. Miejska Wigilia rozpocznie się 19. grudnia o godz. 14.00.

III Kiermasz Bożonarodzeniowy w Płocku

iii_kiermasz_bozonarodzeniowy_w_plocku_plakat
Świąteczne ozdoby wykonane przez rękodzielników kurpiowskich, podlaskich i mazowieckich, wiejska szynka i kiełbasy oraz pasztet, figurki z piernika i mąki oraz wiele innych atrakcji czeka 5. grudnia na mieszkańców Płocka na III Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Muzeum Mazowieckim.

Katowicki Jarmark Świateczny 2010

katowicki_jarmark_swiateczny_2010_plakat
Artykuły świąteczne, wyroby ceramiczne, rękodzieło artystyczne, wyroby z drewna i biżuterię będzie można kupić podczas Katowickiego Jarmarku Światecznego, który rozpocznie się 6. grudnia i potrwa do 17. grudnia.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość